fbpx
banner
آوریل 8, 2019
542 Views
دیدگاه‌ها برای آمریکا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد بسته هستند
2 0

آمریکا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

Written by
banner

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا این گفت که این کشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گرووهای تنروریستی قرار داده است.

آقای ترامپ در بیانیه‌ای که به همین مناسبت منتشر کرد، گفت: «امروز، من رسما برنامه دولتم برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله نیروی قدس را، ذیل بخش ۲۱۹ قانون مهاجرت و امنیت، به عنوان سازمانی تروریستی اعلام می‌کنم».

كجا با قرار گرفتن سپاه در این لیست، کنگره آمریکا یک هفته فرصت دارد تا این تصمیم را بررسی کند. در صورتی که مخالفتی وجود نداشته باشد، این تصمیم اجرایی خواهد شد ؛ در چند روز گذشته، مقامات ارشد جمهوری اسلامی به شدت نسبت به قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی آمریکا هشدار داده بودند.

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز روز گذشته تهدید کرده بود با قرار دادن نام سپاه در این لیست، نیروهای آمریکایی در غرب آسیا “دیگر آرامش امروز را نخواهند داشت.

علی نجفی خوشرودی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی درباره این جلسه گفته بود وزیر خارجه ایران این اقدام آمریکا ” دارای خطرات” زیادی دانسته بود و هشدار داده بود که ایران “مقابله به مثل” خواهد کرد.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner