fbpx
banner
مه 25, 2019
480 Views
دیدگاه‌ها برای اعلام حالت اضطراري در مورد ايران بسته هستند
0 0

اعلام حالت اضطراري در مورد ايران

Written by
banner

دونالد ترامپ، رئيس جمهور ايالات متحده آمريكا، با توجه به تاييد فروش سلاح هاي نظامي به ارزش بيش از 8 ميليارد دلار به عربستان سعودي، امارات متحده عربي و اردن “حالت اضطراري” را با ايران اعلام كرد.

به گزارش رویترز، دولت ترامپ به کمیته های کنگره اعلام كرد که 22 قرارداد سلاح در حال انجام است، همچنين دولت ترامپ قادر است این سلاح ها را به عربستان سعودی و امارات متحده عربی بدون اجازه کنگره تحت قانون کنترل اسلحه تحویل دهد.

نیویورک تایمز گزارش داد: وزارت امور خارجه ایالات متحده در حال برنامه ریزی برای دور زدن نشست کنگره برای فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.

كريس مورفي، سناتور دموكرات، همچنین بيان كرد که وضعیت اضطراری نشان می دهد که این سلاح ها به مردم یمن بر می گردد و بحران های انسانی در کشور را تشدید می کند، دموکرات ها و چندین نماینده جمهوریخواه کنگره نیز مخالف تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت اضطراری برای فروش اسلحه بودند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت : « متحدان ایالات متحده در خاورمیانه نیاز به سلاح برای ایستادن در برابر ایران دارند و فروش اسلحه به این کشورها با اعلام وضعیت اضطراری، استثنایی است ».

باب منندز، سناتور دموکرات، با انتشار بیانیه ای در پاسخ به ترامپ گفت: «ناامید کننده است که دولت بار دیگر اولویت تاریخی ایالات متحده را برای حمایت از حقوق بشر و از دولت های ملی مانند عربستان سعودی  نادیده گرفت».

فروش کالاهای اسلحه به بسیاری از کشورهای عربی تصويب شد در حالي که کاخ سفید اعلام کرد که 1500 نیروی جدید در خاورمیانه مستقر خواهد شد.

همچنين مقامات دولتی آمریکا می گویند اطلاعاتی در مورد تهدیدات جدید ایران دریافت کرده اند و به همین دلیل نیروهای خود را در منطقه تقویت می کنند. ایران این را انکار می کند ، علی رغم تنش های بین ایران و ایالات متحده در هفته های اخیر، دو كشور گفتند که نمی خواهند با یکدیگر جنگ کنند.

برچسبهای مقاله:
· · · ·
مقوله های مقالات:
بین الملل
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner