fbpx
banner
جولای 11, 2019
325 Views
دیدگاه‌ها برای افزایش دمای هوای تهران به 41 درجه بسته هستند
0 0

افزایش دمای هوای تهران به 41 درجه

Written by
banner

براساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، ‌روز آینده در سواحل خزر،  بخش‌هایی از استان‌‌ اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان‌، بارش باران‌ گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شو‌د.

‌فردا در جنوب سمنان، تهران، البرز، قم، اصفهان، یزد، جنوب غرب کشور و استان مرکزی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک خواهیم داشت.

روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده، با شمالی شدن جریانات در سواحل خزر، در دامنه‌های البرز، بخش‌هایی از اردبیل و شمال آذربایجان شرقی، افزایش ابر، بارش باران، گاهی‌ رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه در شمال هرمزگان، کرمان، شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

در پنج روز آینده وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی‌ در زابل خواهیم داشت ؛ از شنبه پیشِ رو تا پایان هفته، در اغلب مناطق ‌افزایش نسبی دما، جو آرام و ماندگاری هوای گرم پیش‌بینی می‌شود.

توصیه‌ها در فصل گرم :

از امروز تا روزهای پایانی هفته آینده، با استقرار الگوی گرم تابستانی، جوی پایدار در اغلب شهرهای کشور حاکم خواهد شد که به افزایش 4 تا 6 درجه‌ای دما می‌انجامد.

امروز و روزهای ‌جمعه و شنبه در سواحل دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی، افزایش‌ 4 تا 8 درجه‌ای دما و ‌روزهای یکشنبه و دوشنبه، کاهش محسوس دما به طور میانگین ‌بین 6 تا 8 درجه پیش‌بینی می‌شود، همچنین‌ از سه‌شنبه آینده  افزایش دما در مناطق مذکور پیش‌بینی می‌شود.

در این راستا ضرورت دارد مدیریت در مصرف بهینه حامل‌های انرژی و مصرف آب مورد توجه باشد.

در راستای جلوگیری از گرمازدگی، ‌سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی عروقی و کودکان، از حضور در فضای باز در ساعات پیک گرما خودداری کنند.

 شرایط فصلی گاهی موجب وزش باد نسبتاً شدید می‌شود بنابراین ضرورت دارد در خصوص احتمال آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع تمهیدات لازم به عمل آید.  

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner