fbpx
banner
Jul 21, 2019
163 Views
Comments Off on ایران سومین تولیدکننده بزرگ سوخت فسیلی در جهان
0 0

ایران سومین تولیدکننده بزرگ سوخت فسیلی در جهان

Written by
banner

علیرغم رشد سریع انرژی های تجدید پذیر طی دهه گذشته، سوخت های فسیلی هنوز پرمصرف ترین منبع انرژی جهان هستند. طبق گزارش جدید بریتیش پترولیوم در مورد آمار انرژی جهان در 2019 ، سوخت های فسیلی 84.7 درصد مصرف انرژی جهان را در 2018 تشکیل می دادند.

 شرکتی با نام متالورژیست119 اطلاعات بیش از 12 منبع را جمع آوری کرده تا نقشه ای بسازد برای نشان دادن برترین کشورهای حال حاضر تولید کننده نفت ، ذغال سنگ و گاز طبیعی . نمودارهای این شرکت تا حد زیادی همگام با نتیجه گزارش بریتیش پترولیوم بود

نفت : آمریکا، بزرگ‌ترین تولید نفت در جهان است؛ غافلگیری بزرگ برای برخی شاید این باشد که چین، یکی از 5 تولیدکننده بزرگ نفت است و از تمامی کشورهای غرب آسیا به جز عربستان بالاتر است.

گاز طبیعی  : آمریکا در تولید گاز طبیعی هم اولین کشور جهان است. کانادا ، چین و نروژ در بین 10 کشور برتر در این زمینه قرار دارند.

 زغال سنگ : چین با تولید 46 درصد زغال سنگ جهان در 2018 بزرگترین تولید کننده این محصول است .به نظر می‌رسد بزرگترین شگفتی در میان 10 کشور برتر تولید کننده  زغال سنگ، حضور آلمان باشد چون این کشور به عنوان یکی از سبزترین کشورهای جهان شناخته می شود.

 با توجه به رتبه اول آمریکا در تولید نفت و گاز طبیعی در جهان، جای تعجب نیست که این کشور در کل تولید سوخت فسیلی جهان هم مقام اول را داشته باشد . روسیه در رتبه دوم است ولی قرار گرفتن ایران در جایگاه سوم  باعث شگفتی بسیاری شده است.

 همچنین ممکن است تعجب آور باشد که اکثر کشورهای خاورمیانه در بین 10 کشور برتر در این لیست قرار ندارند و در عوض ،کشورهایی مثل کانادا ، چین ، و استرالیا جزو این 10 کشور هستند . نروژ شاید بزرگترین شگفتی باشد چون تنها در تولید گاز طبیعی در رتبه هفتم قرار دارد. 

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner