fbpx
banner
اکتبر 13, 2019
221 Views
دیدگاه‌ها برای بارش شدید باران در استان‌های شمالی بسته هستند
0 0

بارش شدید باران در استان‌های شمالی

Written by
banner

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به بارش شدید باران در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان هشدار داد. این سازمان همچنین پیش‌بینی کرد که میزان بارش‌ها که از دیروز آغاز شده تا پایان امروز در برخی نقاط استان گیلان بیش از ۱۰۰ میلیمتر و در برخی نقاط استان مازندران به بیش از ۱۲۰ میلیمتر برسد.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه خود با تاکید بر اینکه در این شرایط احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتمال سیلابی شدن آن‌ها، مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی و مواج شدن دریای خزر وجود دارد، به مردم توصیه کرد: نسبت به توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند

احتیاط در تردد در جاده‌ها به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و مرتفع، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات البرز به‌ویژه در دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شرقی، پرهیز از شنا کردن در دریا و تردد قایق‌ها و شناورهای سبک، تفریحی و صیادی و اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محصولات کشاورزی از دیگر توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

تخریب ۳ پل و مفقود شدن یک نفر در اثر بارندگی دیشب در گیلان:

بارش‌ها که از روز گذشته در استانهای شمالی شدت بیشتری یافته، خساراتی نیز به همراه داشته است. مدیرکل ستاد بحران استان گیلان با اشاره به میزان شدت باران دیشب در این استان گفت: بارندگی‌ها از دیشب آغاز و تا پیش از ظهر امروز ادامه داشته و تاکنون سه پل در استان گیلان تخریب و یک نفر براثر شدت بارندگی مفقود شده است.

رضا اسلامی با اشاره به وضعیت جوی استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارندگی تا پیش از ظهر امروز ادامه داشته و شهرستان املش با ۲۲۰میلی‌متر، تالش با ۱۱۸ و لنگرود با ۸۰ میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی را داشتند.

وی با اشاره به میزان خسارت واردشده به استان گیلان براثر بارندگی گفت: براثر شدت بارندگی در استان گیلان سه تخریب پل در بخش رانکوه املش، تنیان صومعه‌سرا و شفت داشته و یک موتورسیکلت براثر شدت بارندگی در رود افتاده و یک نفر متأسفانه مفقود شده و یک نفر نجات پیداکرده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان گیلان با اذعان به اینکه در بعضی از مسیرهای گیلان شاهد آب‌گرفتگی معابر هستیم، بیان کرد: در محور رودسر به لنگرود به علت طغیان شدن رودخانه کیارود، در محور لنگرود به چمخاله در محور شهری یک و نیم کیلومتر آب گرفتی داشته و تردد به‌کندی در آن مسیر ادامه داشته و در مابقی مسیرها مشکلی وجود نداشته و تردد ادامه دارد.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner