fbpx
banner
نوامبر 14, 2019
213 Views
دیدگاه‌ها برای بهروز بوچانی برای همیشه جزیره‌ی پاپوآ گینه‌نو را ترک کرد بسته هستند
0 0

بهروز بوچانی برای همیشه جزیره‌ی پاپوآ گینه‌نو را ترک کرد

Written by
banner

گزارش‌ها حاکی از آن است که بهروز بوچانی، پناهنده و روزنامه‌نگار کرد ایرانی که سال‌ها در جزیره مانوس پاپوآ گینه نو در بازداشت به سر برد، سرانجام این جزیره را ترک کرده و پا به خاک نیوزیلند گذاشته است.

معروف‌ترین محبوس جزیره مانوس روز پنج‌شنبه، ۲۳ آبان‌ماه، به روزنامه بریتانیایی گاردین گفت که «دیگر به آنجا بازنمی‌گردم».

بهروز بوچانی، پناهجوی ایرانی که سال‌هاست از وضعیت پناهجویان در بازداشتگاه‌های مانوس گزارش‌نویسی می‌کند، برنده «جایزه ملی زندگی‌نامه» استرالیا شده‌ است.

نوشته‌ها و گزارش‌های او از وضعیت پناهجویان، بارها در رسانه‌های مختلف در سراسر جهان، از جمله در رادیوفردا بازتاب داشته است.

زندگی‌نامه بهروز بوچانی که برنده جایزه کتاب در استرالیا شده «رفیقی نیست جز کوهستان» نام دارد که رخدادهای سال‌های گذشته، از آغاز سفر با قایق از اندونزی به استرالیا تا بازداشت و نگهداری او در مانوس را بیان می‌کند.

بازداشت پناهجویان قایق‌سوار، اعزام آنها به اردوگاه‌های خارج از خاک استرالیا، و همچنین شرایط نگهداری آنها، مدت‌هاست هدف انتقاد نهادهای مدافع حقوق بشر، سازمان ملل و شماری از کشورهای جهان است.

دولت استرالیا از شش سال پیش سیاست‌های سختگیرانه‌ای را علیه پناهجویانی به اجرا گذاشته است که بدون اوراق رسمی و از راه دریا به سوی این کشور رهسپار می‌شوند.

با این حال سیاستمداران محافظه‌کار مدافع این طرح در استرالیا می‌گویند چنین سیاست‌هایی در عمل مهاجران غیرقانونی را از سفر به استرالیا بازمی‌دارد و نهایتا از جان باختن تعدادی بیشتر جلوگیری می‌کند.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner