fbpx
banner
اکتبر 17, 2019
232 Views
دیدگاه‌ها برای تجمع گروهی از دانشجویان معترض همزمان با سخنرانی روحانی بسته هستند
0 0

تجمع گروهی از دانشجویان معترض همزمان با سخنرانی روحانی

Written by
banner

مراسم سخنرانی حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها در پردیس دانشگاه تهران با اعتراض فعالان صنفی و تشکل‌های دانشجویی نسبت به محرومیت از تحصیل و محکومیت قضایی عده‌ای از دانشجویان منتقد و همچنین وضعیت شهریه‌ها همراه شد

این مراسم در حالی صبح روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه آغاز شد که طی روزهای پیش تشکل‌های صنفی و دانشجویی منتقد، فراخوانی برای تجمع اعتراضی و طرح مطالبات خود صادر کرده بودند

همزمان با حضور روحانی، دانشجویان معترض با حمل پلاکاردهایی در مقابل سالن سخنرانی او گرد آمدند. 

این دانشجویان نسبت به موضوعاتی از جمله «محرومیت و ستاره‌دار شدن دانشجویان»، «پذیرش گزینشی دانشجو»، «پولی شدن آموزش»،‌ و «صدور احکام سنگین قضایی» برای فعالان دانشگاهی اعتراض کردند. 

روی پلاکاردهای معترضان تصاویر و شعارهایی در حمایت از دانشجویان محروم از تحصیل و محکوم به حبس و شلاق از جمله سها مرتضائی، مرضیه امیری، پریسا رفیعی، روح‌الله مردانی، پدرام پذیره و محسن حق‌دوست دیده می‌شد. 

بعضی از تجمع‌کنندگان ضمن اشاره به صدور حکم «بیش از صد سال حبس» برای فعالان دانشجویی با عبارت «مزه شیرین عدالت» روی پلاکاردها نسبت به آن اعتراض کردند. 

همزمان،‌ در داخل سالن محل سخنرانی روحانی نیز تعدادی از اعضا و فعالان تشکل‌های منتقد دانشجویی اصولگرا با اعتراض به گزینش سخنرانان، در ابتدای سخنان روحانی محل سالن را ترک کردند.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
خبر فورى
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner