fbpx
banner
ژوئن 2, 2019
427 Views
دیدگاه‌ها برای ترغیب دانش‌آموزان به مدارس غیردولتی بسته هستند
0 0

ترغیب دانش‌آموزان به مدارس غیردولتی

Written by
banner

به گزارش میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی : در مورد وضعیت مدارس غیردولتی اظهار کرد:‌ اگر از استثناها بگذریم، به طور کلی امکانات مدارس دولتی بیش از مدارس غیردولتی است؛ به عبارتی امکانات برای تعلیم و تربیت مانند معلمان فرهیخته، کتب درسی و … در مدارس دولتی به خوبی وجود دارد.

ادامه داد: اگر بخواهیم از نظر ظواهر به مدارس غیر دولتی بنگریم ممکن است امکاناتی در آنها ارائه شود که در مدارس دولتی نیست؛ به نظر می‌رسد نظام آموزش و پرورش موارد اساسی تحصیل مانند محتوای آموزشی، کتب و .. را تا حدودی در اقصی نقاط کشور تأمین کرده است.

وی افزود: نباید تحت تأثیر تبلیغاتی قرار بگیریم که در مدرسه‌ای امکاناتی ایجاد شده و بیشتر شبیه کانون فرهنگی، هنری و تربیتی است تا مدرسه؛ متولی اصلی برخی از اقدامات مدارس غیردولتی دستگاه‌های مربوط به حوزه فرهنگ، هنر و ورزش هستند و باید اقدامات را انجام دهد؛ به طور مثال برای ورزش دانش‌آموزان یک وزارتخانه متولی است و باید اقدامات را انجام دهد.

وی در ادامه بیان کرد: ما که نمی‌توانیم اقدامات وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراکز رفاهی و .. را در مدارس دولتی ایجاد کنیم و عملا این امر مقدور نیست؛ لذا اهداف اصلی تعلیم و تربیت تا حدودی در مدارس فراهم است.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner