fbpx
banner
ژوئن 12, 2019
478 Views
دیدگاه‌ها برای حوثی‌ها: فرودگاه ابهاء عربستان را با موشک کروز هدف گرفتیم بسته هستند
0 0

حوثی‌ها: فرودگاه ابهاء عربستان را با موشک کروز هدف گرفتیم

Written by
banner

ائتلاف سعودی علیه یمن، امروز چهارشنبه به اصابت یک موشک ارتش یمن به فرودگاه «أبها» اذعان کرد ؛ فرودگاه منطقه‌ای أبها که گفته می‌شود از سال 2016 به فرودگاه بین‌المللی تبدیل شده، در منطقه «عسیر» در جنوب غرب عربستان سعودی واقع شده است

طبق گزارش نهادهای حقوق بشری تاکنون صدها یمنی در حملات عربستان سعودی به غیرنظامی‌ها در یمن کشته شده‌اند. حمله به مراسم ختم وزیر دفاع وقت یمن یا مراسم عروسی مردمی و حمله به مدارس و بیمارستان از جمله حملات سعودی به مراکز غیرنظامی در یمن است. 

به ادعای ائتلاف سعودی، حادثه ساعت دو بامداد اتفاق افتاده و 26 غیرنظامی به سبب اصابت موشک زخمی شده‌اند. ائتلاف بار دیگر با متهم کردن ایران گفته که «هدف گرفتن فرودگاه أبها ثابت می‌کند که حوثی‌ها از ایران سلاح‌های منحصربه‌فرد دریافت کرده‌اند».

هم‌زمان سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که موشک کروز به برج مراقبت اصابت کرده و این اصابت منجر به تخریب و انهدام آن شده است. سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرده که اصابت این موشک به معنای این است که جدیدترین سامانه‌های راداری آمریکا برای مقابله با موشک‌های کروز نتوانسته با این موشک مقابله کند.

منبع یمنی گفته بود که تردد ناوگان هوایی عربستان در فرودگاه أبها متوقف شده و این دومین بار است که یگان موشکی، موشکی از نوع کروز به سوی منافع مرتبط با ائتلاف سعودی شلیک می‌کند. 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن به عربستان سعودی و امارات توصیه کرده بود که تجاوز نظامی به یمن را متوقف کنند زیرا در غیر این صورت «غافلگیری‌های زیاد و بزرگی در روزهای آینده» گریبان این دو کشور را خواهد گرفت و «یمن فرودگاه را در مقابل فرودگاه و چشم را مقابل چشم، هدف قرار خواهد داد». 

سوال این است که آیا عربستان سعودی به زودی به یمن پاسخ خواهد داد

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
بین الملل
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner