fbpx
banner
Jun 22, 2019
324 Views
Comments Off on دستگیری ساکنین غیرقانونی در آمریکا
0 0

دستگیری ساکنین غیرقانونی در آمریکا

Written by
banner

از ساکن غیرقانونی در آمریکا خواسته بود برای رسیدگی به وضعیت خود به دادگاه مراجعه کنند اما  بیش از ۲۰۰۰ نفر از این پناه‌جویان که اغلب از کشورهای آمریکای جنوبی به این کشور مهاجرت کرده‌اند، به دادگاه مراجعه نکرده‌اند ؛ دستگیری گسترده این مهاجران در شهرهای بزرگ آمریکا نظیر «میامی»، «آتلانتا»، «شیکاگو»، «بالتیمور»، «دنور»، «هیوستون»، «لوس‌آنجلس»، «نیو اورلئان»، «نیویورک» و «سان‌فرانسیسکو» آغاز می‌شود.

سخنگوی «آژانس اجرائیات مهاجرت و امور گمرکی» آمریکا در این باره گفت: «تمامی موارد نقض قوانین مهاجرت ممکن است به دستگیری، بازداشت و در صورت لزوم اخراج از ایالات متحده منتج شوند».

هفته گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری اعلام کرد قرار است «میلیون‌ها» مهاجر دستگیر شوند.

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ بود. ترامپ در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تأمین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند.  مجادله کنگره با ترامپ برای تأمین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی‌ترین تعطیلی تاریخ دولت فدرال آمریکا را رقم زد.

با این وجود شمار افرادی که توسط آژانس اجرائیات مهاجرت و امور گمرکی در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ از آمریکا اخراج شده‌اند، بسیار کمتر از تعدادی است که در دوره «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین این کشور اخراج شدند.

در سال مالی گذشته در آمریکا این آژانس ۲۵۰ هزار مهاجر فاقد مدارک کافی را از این کشور اخراج کرد. درحالی که این تعداد در سال ۲۰۱۲، ۴۱۰ هزار نفر بود.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
بین الملل
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner