fbpx
banner
جولای 25, 2019
305 Views
دیدگاه‌ها برای دوران ماه عسل در وزارت بهداشت تمام شد بسته هستند
0 0

دوران ماه عسل در وزارت بهداشت تمام شد

Written by
banner

وزیر بهداشت در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی  با اشاره به اینکه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه موضوع مهم به ما کمک کردند، در ابتدای سال با جاری شدن سیلاب در برخی از نقاط کشور مواجه شدیم که حتی یک مورد گزارش اپیدمی نداشتیم که این موضوع حیرت سازمان جهانی بهداشت را در پی داشت.

نمکی تصریح کرد: دومین حرکت بحث پرونده الکترونیک سلامت بود، به دلیل اینکه هر حرکت دولت را زیر سوال می‌برند این حرکت را نمایشی جلوه دادند در حالی که این موضوع ریل‌گذاری عظیمی برای سیستم ارجاع و پزشک خانواده بوده است.

وی ادامه داد: کار سوم، اجرای قدرتمندانه طرح کنترل فشار خون در سطح ملی بود که در آینده اثرات آن را مشاهده می‌کنیم، قرار بود در جمعیت سی تا هفتاد سال ۲۰ میلیون را پایش کنیم که توانستیم ۳۰ میلیون را پایش کنیم، از بین این تعداد بیش از ۲ میلیون نفر مبتلا به فشار خون ملتلا بودند.

نمکی گفت: در آینده نیازمندی ما به تخت‌های بیمارستانی کاهش پیدا خواهد کرد، این کار با جیب خالی انجام شد، برخی فکر می‌کردند که من به سازمان برنامه می‌روم کلید خزانه را به من می‌دهند. ما با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری وارد سال ۹۸ شدیم، همت دانشگاه‌ها باعث شکل گرفتن کمپین فشار خون و پرونده الکترونیک سلامت شد.

نمکی گفت: انسان توسعه یافته هدف نهایی توسعه است، انسان ابزار توسعه نیست، سرمایه انسانی در بخش سلامت این افتخار را آفرید.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در عرصه بهداشت گرفتار بیماری واگیر و غیرواگیر هستیم، سالک در شرق اصفهان گرفتارمان می‌کند و نمی‌توانیم بگوییم از شر بیماری واگیردار خلاص شدیم باید به هر دو مدل بیماری بپردازیم و برایشان راه حل پیدا کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم واکسیناسیون روتاویروس و پنوموکوک به صورت ساخت داخل از سال آینده در کشور اجرا شود. شیوه اجرای سیستم ارجاع و پزشکی خانواده با پرونده الکترونیک سلامت متفاوت خواهد بود، امیدواریم با ریل‌گذاری مناسبی که در پرونده الکترونیک سلامت انجام دادیم این تکلیف را به سرانجام برسانیم.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner