fbpx
banner
سپتامبر 17, 2019
276 Views
دیدگاه‌ها برای دولت می‌توانست به مبارزه با مفاسد کمک کند اما نکرد بسته هستند
0 0

دولت می‌توانست به مبارزه با مفاسد کمک کند اما نکرد

Written by
banner

محمد سلیمانی کارشناس مسائل سیاسی و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت : با اشاره به تناقض گویی های برخی از مسئولان در خصوص اقدام قوه قضائیه مبنی بر مبارزه با مفاسد، اظهار کرد:

این مسأله را می‌توان از چند زاویه نگاه کرد. به طور کلی دولت فعلی با نوعی فریب توانست رأی مردم را بگیرد؛ برای مثال مردم را از جنگ ترساند و عنوان کرد که اگر به من رأی ندهید، جنگ شروع خواهد شد، یا اگر ما رأی نیاوریم و رقیب مان پیروز شود، آنها با دیوارکشی هایش سعی خواهند کرد تا مانع از آزادی های فردی شوند.

وی افزود: آقای روحانی شعارهایی را مطرح کرد که به هیچ وجه واقعیت نداشت و به نوعی ترس و واهمه در دل مردم ایجاد کرده بود. چنین حالتی، عادت و رویه ای برای اکثر دولتمردان کشور شده است.

وی ادامه داد: اگر مروری بر دولت یازدهم و دوازدهم داشته باشید، متوجه می شویم که آقای آخوندی به شدت مسکن مهر را کوبیدند و بارها عنوان می کردند که این طرح مناسب نیست. به همین دلیل شرایطی ایجاد کردند که بسیاری از مردم مسکن های شان را با قیمت بسیار پایینی فروختند درحالی که امروز قیمت همان مسکن مهر 8 تا 9 برابر شده است. برای مثال مسکن مهر اطراف تهران تا چهارسال پیش 40 تا 50 میلیون فروخته شد و امروز قیمت همان مسکن به 400 تا 500 میلیون تومان رسیده است، بنابراین اینگونه حرف ها را باید ریشه یابی کرد.

سرنخ‌هایی که به دولت می‌رسد:

سلیمانی ادامه داد: متأسفانه این اتفاق را در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد بودیم و هم اکنون متأسفانه پرونده هایی تشکیل شده که صحبت از اختلاس ها و تخلفات چندهزار میلیاردی است و زمانی که سرنخ ها دنبال می شود، به مسئولان دولت می رسیم.

وی با اشاره به موضوع ارز 4200 گفت: بانک مرکزی بلایی بر سر ارز آورد که مشکلات بسیاری را ایجاد کرد. «ارز جهانگیری» مطرح شد و بیش از 18 میلیارد دلار  که البته به گفته برخی ها 30 میلیارد دلار با قیمت ارز 4200 داده شد.

دولت می داند که این ارز به چه کسانی ارائه شد و حتی می تواند این موضوع را رصد کند که این مقدار پول به کجا رفته و تا چه اندازه به کشور بازگشته است. در واقع دولت می تواند به مبارزه با فساد کمک کند اما متأسفانه این کار را انجام نداده است.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه سازوکار خوبی را فراهم کرده و مورد استقبال مردم قرار گرفته است. در حال حاضر امید در دل مردم جوشیده و آنها به آینده امیدوار شده اند.در دستگاه قضائیی تحولاتی ایجاد شده است که اگر در قوه مجریه و مقننه همین تحول ایجاد شود، مطمئنا فساد ریشه‌کن خواهد شد و یا به حداقل می رسد.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner