fbpx
banner
ژوئن 23, 2019
531 Views
دیدگاه‌ها برای دیدار معاون وزارت خارجه بریتانیا در ايران بسته هستند
0 0

دیدار معاون وزارت خارجه بریتانیا در ايران

Written by
banner

اندرو موریسون، معاون وزارت خارجه بریتانیا در امور خاورمیانه که برای دیدار و گفت‌وگو به ایران با کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران، که “یک اتاق فکر و نهاد مشورتی” رهبر جمهوری اسلامی است، سفر كرده است ؛ آژانس خبری ایران اعلام کرد که موریسون قرار است در مورد راه های کاهش تنش در منطقه در تهران بحث کند.

کمال خرازی گفت : پس از این دیدار صحبت‌های آقای موریسون در مورد سازوکار ویژه مالی برای تجارت با ایران موسوم به اینستکس (ساحات) را “تکراری” خواند و گفت: “درمورد پهپاد آمریکا صحبتی نکردیم

مقام بریتانیایی به ایران آمدند یک روز پس از آن، دونالد ترامپ اعلام کرد که تصمیم گرفته است تا حمله به مراکز در ایران را لغو کند در پاسخ به هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که توسط ایران رد شد.
دیدار آقای موریسون برگزار شد در زمانی که فرستاده ویژه ایران، بری هوک، در مصاحبه ای با Sky News در 22 ژوئن، ایران تمام تلاش های دیپلماتیک را برای میانجیگری رد کرد.

صرف نظر از مذاکرات تنش در منطقه انتظار می رود، معاون وزیر امور خارجه انگلیس مذاکره بر معامله هسته ای با مقامات ایران باشد.

بریتانیا یکی از طرفین این توافق است و بیانیه صادر شده توسط وزارت امور خارجه در مورد دیدار آقای موریسون بخش مهمی از آینده است.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
بین الملل
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner