fbpx
banner
ژوئن 4, 2019
487 Views
دیدگاه‌ها برای رکود در بازار مسکن تهران بسته هستند
0 0

رکود در بازار مسکن تهران

Written by

رکود در بازار مسکن تهران

banner

به دلیل وضعیت اقتصادی ركود در بازار مسكن تهران ؛گزارش جدید بانک مرکزی ایران حاکی است که در اردیبهشت امسال تعداد معاملات آپارتمان‌ در تهران به ۱۲ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی رسیده است که نسبت به ماه مشابه پارسال ۳۶.۵ درصد کاهش یافته است.

پول ملی ایران از ابتدای پارسال تاکنون ۷۰ درصد ارزش خود را از دست داده است و بر اساس آمارهای رسمی، تورم نقطه به نقطه (اردیبهشت ۹۸ نسبت به ماه مشابه پارسال) به بالای ۵۲ درصد اوج گرفته است.

کاهش معاملات مسکن در حالی است که متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک در تهران حدود ۱۲۷ میلیون ریال بوده که نسبت به فروردین‌ماه حدود ۱۲.۵ درصد و نسبت به اردیبهشت پارسال ۱۱۲ درصد افزایش داشته است.

اشاره بانک مرکزی به افزایش ۱۱۲ درصدی قیمت‌ها در حالی است که گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد رشد قیمت مسکن در اردیبهشت نسبت به ماه مشابه پارسال تنها ۲۴.۹ درصد بوده است.

بانک مرکزی می‌گوید بیشترین رشد قیمت مسکن در این دوره مربوط به منطقه ۹ تهران (۱۳۴ درصد) و کمترین رشد مربوط به منطقه ۱۹ (حدود ۸۵ درصد) بوده است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل حدود ۲۶۰ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با حدود ۵۹ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب حدود ۱۰۷ و ۱۱۸ درصد افزایش نشان می‌دهند.

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ واحد بالغ گردید که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۳۵.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner