fbpx
banner
دسامبر 2, 2019
202 Views
دیدگاه‌ها برای سلحشوری: در بین جان‌ باختگان نوجوان هم هست بسته هستند
0 0

سلحشوری: در بین جان‌ باختگان نوجوان هم هست

Written by
banner

پروانه سلحشوری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه با اشاره به کشته شدن معترضان اخیر توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی گفت:

«مشاهده می‌کنیم بین جان‌باختگان نوجوانان هستند که بسیار تاسف‌آور است.»

او با توجه به «تفاوت آماری فاحش» تعداد کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در ایران، گفت که باید در اسرع وقت و برای دستیابی به «حقایق»، کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود.

این نماینده به این خبرگزاری گفت که «اخبار جسته و گریخته از جاهای متفاوت به دست ما می‌رسد که تفاوت آماری فاحشی دارد.»

وی افزود که نمایندگان «به این فکر افتادند تا یک راه‌کاری پیدا کنند و به حقایق موجود پی ببرند» که آن راه‌کار، تشکیل کمیته حقیقت‌یاب است.

سلحشوری خواستار تشکیل این کمیته و مشخص شدن اعضای آن در اسرع وقت شده و از اینکه «سال‌هاست تصمیم‌گیران با مردم حرف نزدند» انتقاد کرد.

او اضافه کرد که «کشور در شرایط خوبی به سر نمی‌برد»، «مردم عصبانی و سرخورده هستند،‌ در این چند روز تحقیر شده‌اند. فشار اقتصادی از یک سو سرخوردگی از سوی باعث شده است امروز فکر کنند انسان بودن‌شان کتمان شده است.»

وی درباره پخش اخبار در این زمینه از رسانه حکومتی جمهوری اسلامی نیز گفته «من به شخصه تلویزیون نگاه نمی‌کنم اما گفته می‌شود اخبار به شدت یک سویه است که همین امر مردم را به سمت منابع دیگری سوق می‌دهد.»

سلحشوری از خنده‌های حسن روحانی، رئیس جمهور، در جلسه هیات دولت درباره افزایش قیمت بنزین انتقاد کرد و گفت «زخمی که خنده‌های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری است.»

این نماینده با بیان اینکه «نادیده گرفتن مردم بسیار خطرناک است»، خطاب به تصمیم‌گیرندگان در جمهوری اسلامی گفت که «باید بدانند این کار چه عواقبی دارد، شاید تا یک مدتی مردم خاموش شوند اما دل‌ها پر از کینه است که باید فکری کرد.»

وی درباره بی‌توجهی به مجلس در موضوع افزایش قیمت بنزین نیز گفت بعضی از نمایندگان اعلام می‌کنند قصد حضور در مجلس یازدهم را ندارند زیرا اختیاری از خود ندارند.

این نماینده به صراحت گفته که «نمایندگان در مجلس هفتم، هشتم و نهم هم اختیاری از خود نداشتند اما هیچ کسی نمی‌فهمید زیرا با هم همنوا بودند و همنوایی داشتند و از دستوری که داده می‌شد اطاعت می‌کردند.»

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner