fbpx
banner
آوریل 11, 2019
724 Views
دیدگاه‌ها برای «سیل امید» در لرستان بسته هستند
0 1

«سیل امید» در لرستان

Written by
banner

با وجود بحران سیل اما همه مردم به قربانیان مردم کمک می کنند ؛ هر کس در تلاش است از بحران بیرون بیاید ؛ بنابراین این بار «سیل امید» در لرستان ؛اين وضع سخت به همه مردم كجا زنان و مردانی که سرگردان و مضطرب به سختی از بین گل و لای رد می‌شوند و به خانه‌های از بین رفته‌شان می‌نگرند؛ اینجا چشم‌ها هنوز نگران است اما موج امیدی نیز می‌درخشد؛ امید از اینکه تنها نیستند.

خیرین آمده بودند که از نزدیک وضعیت مردم را ببینند و با ارزیابی وضعیت، برای کمک تصمیم‌گیری کنند ؛وانت و کامیون‌های متعددی حامل کمک‌های مردمی وارد شهر می‌شد ؛خیرین می‌گویند مردم سیل‌زده را تنها نمی‌گذاریم و هر آنچه در توان داریم برایشان انجام می‌دهیم.

کمک ها که می‌رسید در ابتدا حساب و کتابی نداشت و هرکس توان بیشتری داشت، بیشتر می گرفت اما کم کم کمک ها عادلانه شد و مردم زیادی هم برای کمک آمدند. بیشتر هم جوانان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت :در حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز بی‌سرپناه شدند و حدود ۱۵ هزار نفر از دانش‌آموزان هم کتاب‌هایشان را از دست دادند و تمهیداتی اندیشیدیم که بتوانیم تا شنبه ۲۴ فروردین مدارس را دایر کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور می‌افزاید: قصد داریم در هفته آینده گردهمایی خیرین را برگزار کنیم

اینجا مردمی هستند که برای کمک آماده‌اند و آنقدر خالصانه و دوستانه به کمک آمدند که دلگرمی بزرگی شده اند؛ کسانی که استراحتشان در ظهرگاه به دقایقی کوتاه روی زمین نشستن و ناهار خوردن بسنده می شود.

چشمانشان پر از امید است به رغم نگرانی و اضطراب از لحظات سختی که گذراندند اما می دانند این نیز بگذرد و باز هم شادی به خانه هایشان باز می گردد.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner