fbpx
banner
Nov 27, 2019
104 Views
Comments Off on شیوع آنفلوانزا در ایران؛ تاکنون ۳۷ نفر از مبتلایان جان باختند
0 0

شیوع آنفلوانزا در ایران؛ تاکنون ۳۷ نفر از مبتلایان جان باختند

Written by
banner

معاون وزیر بهداشت ایران روز چهارشنبه خبر داد که شمار قربانیان بیماری آنفلوآنزا در کشور به ۳۷ نفر رسیده است.

علیرضا رئیسی گفته که امسال «موج آنفلوآنزا در کشور یک ماه زودتر از سال‌های قبل و از هفته دوم مهرماه آغاز شد و میزان سرعت شیوع این بیماری شدید شده است».

آن‌ طور که آقای رئیسی گفته، بیشتر قربانیان در سال جاری «دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی بودند».

افزایش ناگهانی شمار قربانیان آنفلوآنزا در ایران در حالی اعلام می‌شود که روز سه‌شنبه، پنجم آذر، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران گفته بود ۱۵ تن در کشور در طول یک هفته به دلیل ابتلا به این بیماری واگیردار فوت کرده‌اند.

محمدمهدی گویا در یک نشست خبری هشدار داد که امسال نسبت به سال گذشته ویروس آنفلوآنزا با «شدت بیشتری» فعال است.

آقای گویا همچنین افزود، بیشتر افرادی که جان باخته‌اند دارای «بیماری زمینه‌ای بوده و یا سن بالایی» داشتند و در استان‌های تهران، مازندران و آذربایجان شرقی بودند.

گزارش‌ دیگری نیز حاکی است یک جراح قلب در تهران هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته است.

روز چهارشنبه به نقل از مینو محرز، استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران، از مرگ یک جراح قلب ۴۳ ساله‌ در بیمارستان «امام خمینی» تهران به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا خبر داد.

خانم محرز با اشاره به کمبود واکسن آنفلوآنزا در ایران، ماجرای مرگ این جراح را برای اهمیت ضرورت واکسیناسیون برای مقابله با این بیماری در کشور مطرح کرده است.

در مجموع از افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند و با مشکلاتی مانند دیابت شدید، برونشیت مزمن، بیماری‌های قلب و عروقی یا نارسایی کبد روبه‌رو هستند، خواسته می‌شود در صورت تمایل واکسن آنفلوآنزا دریافت کنند.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner