fbpx
banner
سپتامبر 22, 2019
259 Views
دیدگاه‌ها برای هشدار سپاه: تهاجم به ایران محدود نمی‌ماند، ما اهل تعقیب هستیم بسته هستند
0 0

هشدار سپاه: تهاجم به ایران محدود نمی‌ماند، ما اهل تعقیب هستیم

Written by
banner

فرمانده سپاه پاسداران نسبت به هر حمله احتمالی به ایران هشدار داد و گفت که «حمله محدود، محدود باقی نمی‌ماند»

حسین سلامی روز شنبه ۳۰ شهریور در واکنش به گزارش‌ها پیرامون حمله احتمالی آمریکا و متحدان آن در خلیج فارس به ایران گفت: «ما امروز جنگ‌های تدارکاتی خود را انجام داده‌ایم و مهیای هر سناریویی هستیم».

وی تاکید کرد: «هرگز اجازه نمی‌دهیم جنگی به سرزمین ما وارد شود. ما تا آخر ادامه می‌دهیم و تجاوز محدود، محدود باقی نمی‌ماند»

روز جمعه نیز خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که مقامات پنتاگون «طیف وسیعی از گزینه‌های نظامی» در قبال ایران را در اختیار رئیس‌جمهور آمریکا قرار می‌دهند.

پیش از این محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان تهديد كرده بود اگر علیه ایران اقدام نظامی شود، این اقدام به معنای جنگ تمام‌عیار خواهد بود و عربستان باید تا «آخرین سرباز آمریکایی» بجنگد.

در همین حال فرمانده سپاه پاسداران در اظهارات روز شنبه خود خاطرنشان ساخت که جمهوری اسلامی «قطعا» به هر حمله‌ای واکنش نشان خواهد داد.

وی بدون ذکر نام کشور خاصی گفت: «هر کس می‌خواهد سرزمینش میدان اصلی جنگ شود، بسم‌الله».

آقای سلامی در نهایت عنوان کرد: «ما اهل تنبیه و تعقیب هستیم. این را نشان داده‌ایم و نقطه امنی باقی نمی‌گذاریم، پس مراقب باشید و اشتباه نکنید».

پیش از این امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، نیز گفته بود که دو کشور ایران و آمریکا قصدی برای جنگ ندارند اما ممکن است درگیری ناگهانی نیروهای دو طرف منجر به جنگ شود.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner