fbpx
banner
ژوئن 25, 2019
442 Views
دیدگاه‌ها برای واكنش روحانی درباره تحریم رهبر ایران بسته هستند
0 0

واكنش روحانی درباره تحریم رهبر ایران

Written by
banner

حسن روحانی در نخستین واکنش به تحریم روز دوشنبه آمریکا علیه رهبر جمهوری اسلامی، بیت رهبری و منصوبانش مدعی شد که آمریکا «تمام ملت ایران را تحریم کرده است».

رئیس‌جمهوری اسلامی گفت که «کار آمریکا تحریم نیست کار ضدبشری است، فعالیت‌هایی علیه حقوق بشر است و تمام ملت ایران را تحریم کرده است» ؛ این مقام ایرانی درباره تحریم مالی رهبر ایران توسط آمریکا هم گفته که «اموال ایشان یک حسینیه و یک خانه ساده است و مانند رهبران دیگر دنیا نیستند که اموالی را در بانک‌های خارجی داشته باشند».

حسن روحانی در بخش دیگری از اظهاراتش به قرار گرفتن ظریف در فهرست تحریمی آمریکا واکنش نشان داده و گفته است که «مگر آمریکایی‌ها نمی‌گویند بیایید مذاکره کنیم پس چرا به دنبال تحریم وزیر خارجه ما هستند؟»

وی، آمریکایی‌ها را به «دروغگویی» متهم کرده و گفته که «شما نخواستید مذاکره را ادامه دهید و خودتان همه چیز را بر هم زدید. خودتان عهد و پیمان‌تان را زیر پا گذاشتید و امضای خود را باطل کردید»

رئیس جمهوری ایران اقدامات آمریکا را به معنای «شکست قطعی» واشینگتن دانسته و مدعی شد که «در هیات حاکمه و کاخ سفید یک سرخوردگی عجیبی بوجود آمده است، آن هم سردرگمی بزرگ»، چرا که به گفته وی «هرکاری می‌کنند به نتیحه نمی‌رسند چون توقع‌شان این بود که کشور را ظرف دو یا سه ماه بهم بریزد».

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
خبر فورى
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner