fbpx
banner
ژانویه 15, 2020
176 Views
دیدگاه‌ها برای واژگونی اتوبوس مشهد ـ بندرعباس در کرمان / ۳۱ مسافر مصدوم و ۷ نفر جان باختند بسته هستند
0 0

واژگونی اتوبوس مشهد ـ بندرعباس در کرمان / ۳۱ مسافر مصدوم و ۷ نفر جان باختند

Written by
banner

واژگونی یک اتوبوس مسافربری در محور مشهد به بندرعباس، دست‌کم هفت کشته بر جای گذاشت. در کمتر از یک هفته گذشته، این دومین تصادف مرگبار اتوبوس در ایران است.

این اتوبوس ساعت ۲ و ۴۳ دقیقه بامداد روز چهارشنبه، ۲۵ دی، در کیلومتر ۴۵ محور کرمان به بردسیر واژگون شد.

یک مقام فوریت‌های پزشکی استان کرمان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسمی ایرنا با اشاره به این اتفاق، از مرگ پنج زن و و دو مرد در رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال بر اثر این حادثه خبر داد.

به گفته محمد صابری، رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان، در این حادثه ۳۱ نفر نیز زخمی شده‌اند.

وی در عین حال اضافه کرد که حال دو نفر از حادثه‌دیدگان وخیم است.

بر اساس این گزارش، علی‌اکبر نصیری، رئیس پلیس راه شمال استان کرمان، نیز «تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده و برفی» را علت اصلی این حادثه عنوان کرده است.

واژگونی این اتوبوس، کمتر از یک هفته از حادثه واژگونی اتوبوس در استان مازندران در بامداد روز پنج‌شنبه، ۱۹ دی‌ماه، رخ داد که ۱۹ کشته بر جا گذاشت.

این تصادف مرگبار اتوبوس یک روز پس از آن رخ داد که سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراین در استان تهران ۱۷۶ قربانی بر جای گذاشت. از این میان ۱۴۶ نفر ایرانی بودند.

خبرگزاری ایرنا بر اساس آمار راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور علل عمده وقوع تلفات جاده‌ای در ایران را «۳۱ درصد عدم توجه به جلو،

۲۳ درصد انحراف و تجاوز به چپ، ۱۸ درصد تخطی از سرعت مطمئنه، ۹ درصد عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و پنج درصد عدم رعایت حق تقدم و بقیه سایر موارد» عنوان می‌کند

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
حوادث
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner