fbpx
banner
نوامبر 10, 2019
192 Views
دیدگاه‌ها برای واکنش روحانی به شعار مخالفان: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود بسته هستند
0 0

واکنش روحانی به شعار مخالفان: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود

Written by
banner

حسن روحانی، رئيس‌جمهور ایران در واکنش به شعار برخی از مخالفانش در جریان یک سخنرانی گفت: «نگذارید خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود».

آقای روحانی که به شهر یزد سفر کرده است، صبح روز یک‌شنبه ۱۹ آبان در ابتدای سخنرانی‌اش با شعارهای برخی از مخالفان دولتش مواجه شد که برای دقایقی علیه دولت او شعار می‌دادند.

رئيس جمهور ایران این افراد را «معدود» خواند و گفت: «صدای شما مردم، صدای این چند نفر جوان نیست».

او همچنین در ادامه به چند پرونده اقتصادی اشاره کرد و از مسئولینی چون وزیر نفت و رئيس کل بانک مرکزی خواست درباره این پرونده‌ها توضیح دهند.

رئيس‌جمهور ایران همچنین از مقام‌های قوه قضائیه خواست حالا که با «فسادهای میلیونی و میلیارد تومانی برخورد می‌کند، مبارزه با فساد میلیارد دلاری را هم برای مردم توضیح بدهد».

او گفت وزیر نفت باید درباره ۲ میلیارد دلار پول نفت توضیح دهد و رئيس بانک مرکزی هم ماجرای ۲ میلیارد دلاری را که به گفته او «به حلقوم آمریکا رفت»، توضیح دهد.

رئيس‌جمهور ایران همچنین با کنایه خطاب به مقام‌های قضایی گفت که «بعد از چند سال معلوم نیست آن آقایی که بازداشت کردند و حکم اعدامش صادر شد و الان در زندان است، چه شد؟‌ چرا کسانی که در این مورد نقش داشتند، برای مردم توضیح نمی‌دهند؟»

منظور آقای روحانی از ماجرای ۲ میلیارد دلار پول نفت، پرونده بابک زنجانی است. بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران روز ۱۶ مهر امسال گفت از اصل بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت که ۲.۱ میلیارد دلار بوده، فقط ۶۰۰ میلیون دلار پرداخت شده است.

پرونده ۲ میلیارد دلاری بانک مرکزی هم به ماجرای مصادره دو میلیارد دلار از اموال بانک مرکزی ایران در آمریکا با رای دیوان عالی آمریکا باز می‌گردد.

دیوان عالی آمریکا رای داده که باید دو میلیارد دلار از دارایی ایران برای پرداخت به بازماندگان و خانواده قربانیان آمریکایی برخی حملاتی که ایران «متهم به دست داشتن در آنها است»، برداشته شود.

مسئولان دولت روحانی می‌گویند کوتاهی دولت محمود احمدی‌نژاد در خارج کردن دارایی‌های ایران از آمریکا این فرصت را به دیوان عالی آمریکا داد که رای به مصادره به اموال بانک مرکزی بدهد.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنرانی روز یک‌شنبه خود یک نهاد حکومتی را متهم کرد که ۹۴۷ میلیون دلار گرفته ولی حساب پس نمی‌دهد.

آقای روحانی اشاره نکرد که نام این نهاد چیست و چگونه این مبلغ را گرفته ولی در بخش دیگری از سخنانش گفت برخی «نهادها بیش از ۷۰۰ میلیون دلار گرفته‌اند و باید توضیح دهند».

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
خبر فورى
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner