fbpx
banner
اکتبر 5, 2019
420 Views
دیدگاه‌ها برای وزارت بهداشت ابتلای شماری از اهالی یک روستای لردگان به ایدز را تایید کرد بسته هستند
0 0

وزارت بهداشت ابتلای شماری از اهالی یک روستای لردگان به ایدز را تایید کرد

Written by
banner

به دنبال انتشار گزارش‌هایی از ابتلای جمعی از ساکنان روستای «چنار محمودی» از توابع لردگان به ویروس اچ‌آی‌وی، یک مقام وزارت بهداشت ایران این خبر را تایید کرد، اما ادعای انتقال این ویروس از طریق سرنگ آلوده در خانه بهداشت را «دروغ» خواند.

روز چهارشنبه ۱۰ مهر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد شماری از اهالی روستای چنار محمودی مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان لردگان در استان چهار محال و بختیاری تجمع و شدیدا به نقش وزارت بهداشت در این حادثه اعتراض می‌کنند.

معترضان می‌گویند که مامور خانه بهداشت برای انجام آزمایش قند خون ساکنان این روستا از سرنگ آلوده و مشترک استفاده کرده که همین امر باعث شده است «جمع کثیری» از اهالی به ویروس اچ‌آی‌وی، عامل بیماری ایدز، مبتلا شوند.

اما محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران، این خبر را تکذیب کرد. وی اظهار داشت: «البته عده‌ای مبتلا به این ویروس شناسایی شده‌اند اما راه انتقال آن سرنگ آلوده نبوده است».

اظهارات این مقام وزارت بهداشت در حالی‌ است که یک مقام قضایی ایران از بازداشت بهیاری که در این منطقه کار می‌کرده، خبر داده است.

احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، گفت: «برخی ادعا دارند که یکی از بهیارانی که در یکی از مراکز بهداشت کار می‌کرده است در زمانی که برای انجام آزمایشات از آنها خون می‌گرفته به جای اینکه برای هر فرد از یک سرنگ استفاده کند از سرنگ مشترک استفاده می‌کرده است که در حال حاضر فرد مذکور در بازداشت به سر می‌برد».

وی اعلام کرد که در این باره پرونده قضایی تشکیل شده است و «سایر مسئولان نیز در حال پیگیری موضوع جهت کشف منشاء آن هستند».

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner