fbpx
banner
ژوئن 15, 2019
533 Views
دیدگاه‌ها برای ۴۱ درصد کارمندان دولت زن هستند بسته هستند
0 0

۴۱ درصد کارمندان دولت زن هستند

Written by
banner

معصومه ابتکار امروز در نشست بانوان برگزیده استان آذربایجان شرقی، با قدردانی از تلاش‌های استانداری در استفاده از توانمندی‌های بانوان در حوزه‌های مختلف استان، اظهار داشت: پورمحمدی در این زمینه توجه ویژه‌ای داشته‌اند که بنده از اقدامات و تلاش‌های این شخصیت علمی قدردانم.

وی، ایجاد بسترهای لازم برای توسعه عدالت اجتماعی را یکی از مهم‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: یکی از مهم ترین ابعاد عدالت، عدالت جنسیتی است که در برنامه ششم توسعه و سایر برنامه های توسعه ای، توجه ویژه‌ای به این مهم شده

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود از تدوین سند ارتقای وضعیت زنان در کشور و ابلاغ  آن به استان ها خبر داد و عنوان کرد: انتظار داریم تمامی استان ها در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی استان، نسبت به تصویب این سند اقدام کرده و از اعتبارات استانی خود برای اجرای برنامه ها و اهداف پیش بینی شده اختصاص دهند.

وی همچنین از اهتمام جدی دولت و شخص رئیس جمهور برای استفاده 30 درصدی از ظرفیت بانوان در پست‌های مدیریتی استان‌ها خبر داد و گفت: بنابر تاکید شخص دکتر روحانی و ابلاغ این تصمیم به تمام استان‌ها، تا پایان فعالیت دولت دوازدهم، باید 30 درصد از پست‌های مدیریتی به بانوان متخصص و کاربلد اختصاص یابد.

به گفته وی، 41 درصد کارمندان دولت در کشور را بانوان، تشکیل می‌دهند و هیچ مشکلی در زمینه استفاده از توانمندی این قشر در پست های مدیریتی وجود ندارد.

در این نشست گزارشی از طرح‌های ارتقای تاب‌آوری زنان و خانواده و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ارائه شد و تعدادی از بانوان حاضر نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل مختلف حوزه زنان و خانواده پرداختند.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع · اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner