fbpx
banner
جولای 20, 2020
264 Views
دیدگاه‌ها برای فروپاشی مطلق اقتصاد کشور بسته هستند
0 0

فروپاشی مطلق اقتصاد کشور

Written by

فروپاشی مطلق اقتصاد کشور، امروز ١ دینار کویت ٨١ هزار تومان در بازار تهران معامله شد! « پایه حقوق روزانه هر کارگر کویتی ۶٠ دینار با پول ایران روزی نزدیک به ۵ میلیون تومان و ماهی ١۵٠ میلیون تومان!

banner

فروپاشی مطلق اقتصاد کشور ، امروز ١ دینار کویت ٨١ هزار تومان در بازار تهران معامله شد! « پایه حقوق روزانه هر کارگر کویتی ۶٠ دینار با پول ایران روزی نزدیک به ۵ میلیون تومان و ماهی ١۵٠ میلیون تومان!

در آخرین گزارش مرکز پژوهشهای مجلس آمده است:

در حالیکه نرخ رشد اقتصادی هدف برنامه های پنجم و ششم توسعه ۸درصد تعیین شده است متوسط رشد اقتصادی کشور از سال ۱۳۹۱تا ۱۳۹۸نزدیک به صفر درصد بوده است.

فروپاشی مطلق اقتصاد کشور
فروپاشی مطلق اقتصاد کشور

نرخ تورم

در حالی که تقریبا همه کشورهای دنیا توانستد معضل نرخ تورم را حل کرده و متوسط نرخ تورم در سال ۲۰۱۸در دنیا، ۲٫۴درصد بوده، ایران پس از ونزوئلا، زیمباوه و آرژانتین در رتبه چهارم جهان قرار دارد.

فروپاشی مطلق اقتصاد کشور
فروپاشی مطلق اقتصاد کشور

فروپاشی مطلق اقتصاد کشور وفقر مطلق

فقر مطلق را می توان ناتوانی در کسب حداقل استاندارد زندگی تعریف کرد. در واقع فقر مطلق عدم دسترسی به حداقل های معیشت در جامعه را بررسی کرده که با توجه به تفاوت هزینه های زندگی در مناطق مختلف کشور متفاوت می باشد.

رشد بورس تهران در فضای تورمی

تورم، این روزها اصلی‌ترین دشمن معیشت مردم ایران به شمار می‌آید.

عواملی مانند انتشار ویروس کرونا و به تبع آن تعطیلی موقتی بیشتر کسب‌وکارها، کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و افزایش نگرانی مردم برای فرار از تورم باعث استقبال بالایی از بازار سرمایه شده است.

از سوی دیگر رشدهای بی‌سابقه و رکوردشکنی‌های این روزهای بازار سرمایه باعث جذابیت این بازار برای اغلب مردم شده و این فکر به وجود آمده‌ است که برای حفظ سرمایه خود از تورم موجود، به بازار سرمایه رو بیاورند.

بازار سرمایه را اما می‌توان دماسنج اقتصادی هر کشور قلمداد کرد که انتظارات تورمی را به رخ می‌کشد.

در این فضا برخی از تحلیلگران درخصوص بروز ابرتورم در صورت تداوم رشد قیمت سهام هشدار می‌دهند.

در اینکه تورم بالا و رو به افزایش است جای بحث وجود ندارد؛ اما در مورد اینکه اقتصاد ایران در حال حاضر دچار ابرتورم است یا به‌زودی وارد ابرتورم می‌شود، بسیار جای بحث وجود دارد.

به‌طور معمول، ابرتورم به شرایطی گفته می‌شود که نرخ تورم ماهانه از ۵۰ درصد فراتر رود.

https://t.me/fawry_news

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اقتصاد · حقوق بشر
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner