fbpx
banner
آگوست 9, 2020
205 Views
دیدگاه‌ها برای « الکاظمی» توسعه روابط با تهران و دیدارش با ترامپ بسته هستند
0 0

« الکاظمی» توسعه روابط با تهران و دیدارش با ترامپ

Written by

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز یکشنبه تاکید کرد که در دوره دولت « الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، گام‌های خوبی در زمینه توسعه روابط با تهران برداشته شده است.

banner

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز یکشنبه تاکید کرد که در دوره دولت « الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، گام‌های خوبی در زمینه توسعه روابط با تهران برداشته شده است.

«ایرج مسجدی» در مراسمی به مناسبت گرامیداشت در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداداظهار داشت که در بخش‌های اقتصادی و سیاسی و گسترش مناسبات دو جانبه، این گام‌ها برداشته شده و با پایان یافتن شیوع « کرونا»، اثرات آن در توسعه مناسبات دو کشور بیشتر نمایان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عراق در بخش منابع طبیعی یکی از کشورهای ثروتمند جهان است، اضافه كرد: با وجود ثروتمندی این کشور، جای تاسف دارد که مردم آن در فقر و مشکلات زندگی می‌کنند.

(مسجدی) بزرگترین مشکل عراق را مدیریت و همت دانست و افزود که گرچه این کشور در طول سال‌های گذشته با مشکلات عدیده‌ای از جمله جنگ و چالش‌های مختلف داخلی و خارجی مواجه بوده، اما نیازمند مدیریت درست و همت بلند دولتمردانش است، تا این مشکلات را پشت سر بگذارد.

وی در عین حال خاطر نشان ساخت که دخالت‌های خارجی در تداوم مشکلات عراق نقش تعیین کننده داشته است. و به گفته وی، عراق از نظر نیروی انسانی و دانش و فکر و همچنین ثروت طبیعی، کشوری است که می‌تواند در اندک زمان ممکن، به رشد و شکوفایی برسد.

وی با اشاره به ضرورت کنار گذاشتن اختلاف‌های طایفه‌ای، مذهبی و سیاسی در عراق گفت که جمهوری اسلامی ایران امیدوار است که شاهد عراقی قوی، مستقل، با ثبات و توسعه یافته باشد.

مسجدی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران آماده کمک به عراق برای خروج از مشکلات و چالش‌های موجود است.

« الکاظمی» توسعه روابط با تهران و دیدارش با ترامپ

الکاظمی در دیدار با ترامپ، خروج اشغالگران آمریکایی از عراق را بررسی می‌کند

«محمد کریم» نماینده ائتلاف الفتح عراق بار دیگر بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه پیام این است که عراق، محلی برای درگیریهای بین‌المللی و منطقه‌ای نخواهد بود، اعلان کرد، مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی را با مسئولان آمریکایی بررسی خواهد کرد.

این نماینده عراقی اظهار داشت: «الکاظمی در جریان دیدار با ترامپ، به مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از کشور و در صدر آن، نیروهای آمریکایی پایبند خواهد بود».

یکی از مهم‌ترین خواسته‌های عراق، خروج نیروهای خارجی بویژه نظامیان آمریکا از عراق است که برآوردها حکایت از آن دارد که بین شش الی نه هزار نیروی آمریکایی در عراق حضور دارند.

برچسبهای مقاله:
· · ·
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner