fbpx
banner
سپتامبر 5, 2020
293 Views
دیدگاه‌ها برای رئيس کمیسیون اقتصادی مجلس: بازار بورس دستکاری می‌شود بسته هستند
0 0

رئيس کمیسیون اقتصادی مجلس: بازار بورس دستکاری می‌شود

Written by

رئيس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کرده است، در بازار بورس «دستکاری» می‌شود………………

banner

رئيس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کرده است، در بازار بورس «دستکاری» می‌شود.

محمدرضا پورابراهیمی جمعه ۱۴ شهریور در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، با ابراز «نگرانی جدی» در این زمینه اظهار داشته است دستکاری در بازار بورس از طریق «دادن اطلاعات غلط» و «گمراه‌کردن در حوزه سرمایه‌گذاری» انجام می‌شود.

او اطلاعات دقیقی درباره شرکت‌ها یا افرادی که در «دستکاری» نقش دارند، ارائه نداده است ولی گفته که در برخی شرکت‌ها «قیمت‌سازی» شده و روندی از «دستکاری قیمت‌ها» در فضای مجازی وجود دارد.

این نماینده مجلس با هشدار درباره حضور گسترده مردم در بورس، اظهار داشته است: «افرادی داریم که واحد مسکونی خود را فروخته و ماشینش را فروخته و حتی قرض کرده و وارد بازار سرمایه شده است».

رئيس کمیسیون اقتصادی مجلس: بازار بورس دستکاری می‌شود

شاخص بورس تهران نزدیک به دو سال روند صعودی داشت اما از ۲۰ مرداد امسال به بعد چند سقوط شدید در این بازار ثبت شد و به نگرانی‌هایی بسیاری درباره وضعیت سرمایه‌گذاران خرد در بازار بورس دامن زد.

بازار سرمایه :

به گفته آقای پورابراهیمی در حال حاضر روزانه حدود هزار میلیارد تومان وارد بازار سرمایه می‌شود.

مردادماه گذشته خبر داده که مردم ایران در سال جاری بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان در بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند و افت شاخص بورس می‌تواند بسیاری از شهروندان که به تازگی جذب این بازار شده‌اند را متضرر کند.

زهرا کریمی با اشاره به اینکه افرادی وام گرفته‌اند تا وارد بورس شوند، اظهار داشت: «در مواردی تولیدکنندگان سرمایه‌های تولیدی را به‌عنوان نقدینگی وارد بورس کنند. این همان اتفاقی است که قبل از ‌سال ٢٠٠٨ تجربه شد و بحران اقتصادی ایجاد کرد.»

عیسی منصوری، معاون اشتغال وزارت کار نیز روز ۱۱ شهریور به خبرگزاری ایرنا گفت که گرایش مردم به دلالی و شغل‌های واسطه‌گری را «نشانه خوبی» برای اقتصاد ندانست.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner