fbpx
banner
سپتامبر 2, 2020
108 Views
دیدگاه‌ها برای ادامه بحران کرونا در ایران؛ کنترل بیماری در تهران «دشوار است» بسته هستند
0 0

ادامه بحران کرونا در ایران؛ کنترل بیماری در تهران «دشوار است»

Written by

علیرضا زالی :«کنترل بیماري در تهران دشوار است، جمعیت ۹۶۰ هزار نفری منطقه ۴ شهرداری که معادل ۱.۵ برابر جمعیت استان ایلام است» مصداق این دشواری است.

banner

ادامه بحران کرونا در ایران؛ کنترل بیماری در تهران «دشوار است» :سخنگوی وزارت بهداشت ایران بيان کرد در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ نفر دیگر درايران بر اثر کرونا جان باختند و ۱۸۵۸ بیمار جدید مبتلا به این ویروس نیز شناسایی شد.

آن ‌طور که لاری روز چهارشنبه، ۱۲ شهریور، خبر داده، به ‌این ترتیب، شمار رسمی جان‌باختگان و مبتلایان کرونا در ایران به ترتیب به ۲۱ هزار و ۷۹۷ نفر و ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.

از میان مبتلایان جدید، بیشتر آنها یعنی ۱۱۳۶ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند.

به گفته خانم لاری، همچنین ۳۶۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ایران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

اعلام روزانه آمار رسمی کرونا در ایران در حالی صورت می‌گیرد که منابع مستقل درستی این آمار را زیر سوال برده و ارقام درست را چندین ‌برابر ارقام دولتی می‌دانند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در عین حال اظهار داشت که استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

ادامه بحران کرونا در ایران؛ کنترل بیماری در تهران «دشوار است»

استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران نیز از بازگشایی مدارس در این استان ابراز نگرانی کرده و اظهار داشت که یکی از دلایلی که نگرانی بازگشایی مدارس را دوچندان می‌کند، «افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.»

وی اضافه كرد : «کنترل بیماری در تهران دشوار است، جمعیت ۹۶۰ هزار نفری منطقه ۴ شهرداری که معادل ۱.۵ برابر جمعیت استان ایلام است» مصداق این دشواری است.

هشدار مقام‌های علوم پزشکی در آستانه پاییز: تخت آی‌سی‌یو نداریم

در حالی که مقام‌های دولت ایران هرگونه کمبود امکانات در بحران کرونا را رد می‌کنند؛‌ مسئولان و مقام‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی درباره کمبود تجهیزات و تخت بیمارستانی هشدار می‌دهند.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner