fbpx
banner
ژوئن 21, 2020
52 Views
دیدگاه‌ها برای اروپا از گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران حمایت می کند بسته هستند
0 0

اروپا از گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران حمایت می کند

Written by

در اقدامی اروپایی که عوارض دیگری را در توافق هسته ای به آن می افزاید ، کشورهای فرانسه ، انگلیس و آلمان حمایت خود را از قدم تمدید تسلیحات تسلیحاتی که به ایران تحمیل شده است ابراز کردند و تهران را متهم به اقداماتی کردند که مطابق با تعهدات مندرج آن در توافقنامه 2015 با قدرت های جهانی نباشد.

banner

در اقدامی اروپایی که عوارض دیگری را در توافق هسته ای به آن می افزاید ، کشورهای فرانسه ، انگلیس و آلمان حمایت خود را از قدم تمدید تسلیحاتی که به ایران تحمیل شده است ابراز کردند و تهران را متهم به اقداماتی کردند که مطابق با تعهدات مندرج آن در توافقنامه 2015 با قدرت های جهانی نباشد.

دولت آمریکا در صدد است تا در صورت عدم موفقیت این تلاشها تاثیر تحریم تسلیحاتی بر ایران را گسترش داده و در اكتبر آینده پرونده تهران را به شورای امنیت ارجاع دهد.

تحریم تسلیحاتی پنج ساله ایران ، که یکی از شرایط برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) یا “توافق هسته ای” منعقد شده در سال 2015 بین تهران و پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان است ، از 18 اکتبر منقضی می شود.

اروپا از گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران حمایت می کند
اروپا از گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران حمایت می کند

وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی بیانیه ای صادر كردند:

“برای اینکه بتوانیم توافق هسته ای را حفظ کنیم ، ما از ایران می خواهیم كه تمام اقدامات موافق با آن را معكوس نكرده و بدون تأخیر در شرایط خود به رعایت كامل برگردد.”

وی افزود: ما هنوز معتقدیم كه استراتژی فشار حداكثر به این هدف موثر نخواهد بود و در عوض ما همچنان متعهد هستیم که ایران را در حالی که درگیر گفتگو هستیم و از دیپلماسی استفاده می کنیم پاسخگو باشیم.

این سه وزیر ادامه داد:

“ما اطمینان داریم كه در طولانی مدت باید نگرانی های متداول درباره برنامه هسته ای ایران ، برنامه موشک های بالستیک آن و فعالیت های بی ثبات منطقه ای آن را برطرف کنیم.” در این زمینه ، آنها از فرانسه ، انگلیس و آلمان حمایت کردند تا تحریم تسلیحاتی را که به ایران تحمیل شده است ، گسترش دهند.

از طرف خود ، محمد غراوی ، یک تحلیلگر سیاسی ایران ، گفت: “بقای ایران تاکنون در توافق هسته ای مطابق با عهد وعده های سه گانه اروپایی به تهران برای ماندن در توافق هسته ای بود ، پس از عزیمت ایالات متحده آمریکا.”

وزرای خارجه سه کشور گفتند: “ما قاطعانه اعتقاد داریم که هرگونه تلاش یک جانبه برای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل عواقب منفی جدی در شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد داشت.”

در این بیانیه آمده است: “ما از قطعنامه ای مانند این پشتیبانی نخواهیم کرد ، که با تلاشهای فعلی ما برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (توافق هسته ای ایران) مغایر باشد.”

برچسبهای مقاله:
·
مقوله های مقالات:
اقتصاد · بین الملل
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner