fbpx
banner
مه 21, 2020
94 Views
دیدگاه‌ها برای نیویورک تایمز: ایران از تحریک آميز غرب عقب نشینی کرد بسته هستند
1 0

نیویورک تایمز: ایران از تحریک آميز غرب عقب نشینی کرد

Written by

روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه گفت که ایران پس از سالها تنش که تقریباً جنگ را به آتش کشیده ، از سیاست تحریک آمیز غرب خود عقب نشینی کرده است.

banner

روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه گفت که ایران پس از سالها تنش که تقریباً جنگ را به آتش کشیده ، از سیاست تحریک آمیز غرب خود عقب نشینی کرده است.

نیویورک تایمز خاطرنشان کرد

ایران از سیاست تحریک به “سیاست همکاری محدود” رفته است ، تغییری که نشان دهنده تلاش تهران برای جلوگیری از رویارویی مستقیم با ایالات متحده است.

این گزارش حاکی است که این تغییر در عراق مشهود بود ، جایی که تهران از نخست وزیر مصطفی ال کاظمی حمایت کرد ، “و به شبه نظامیان وفادار به آن دستور داد تا حملات موشکی خود را به نیروهای آمریکایی متوقف کنند.”

در این گزارش اشاره شده است كه آمریكایی ها ، كه اعلام كردند كه هرگونه رویكرد ایرانی را رد می كنند ، با آرامش از این تغییر در رفتار تهران پذیرفتند.

ناظران بر این باورند که این تغییر نشانگر دستیابی به موفقیت اولیه برای بحران بین ایران و غرب است ، حتی اگر برای مدت طولانی ادامه نیابد ، اما قبلاً منجر به کاهش تنش در منطقه شده است.

نیویورک تایمز: ایران از تحریک آميز غرب عقب نشینی کرد
نیویورک تایمز: ایران از تحریک غرب عقب نشینی کرد

راندا سلیم ، همکار موسسه خاورمیانه واشنگتن گفت:

“بعید نیست که جنگی رخ دهد ، اما خطر تقابل هنوز وجود دارد ، زیرا اهداف بازیکنان اصلی تغییر کرده است ، زیرا ایران و ایالات متحده 6 ماه قبل از انتخابات آمریکا جنگ نمی خواهند.”

تحلیلگران گفتند که تغییر ایران که دلایل آن فاش نشده است ، تاکتیکی به نظر می رسد و رژیم تهران با خواست دولت آمریکا برای مذاکره مجدد در توافق هسته ای خود با غرب مخالف است.

این روزنامه خاطرنشان می کند که پس از ماهها حمله به نیروهای آمریکایی در عراق ، که آمریکا و ایران را در آستانه جنگ در ژانویه سوق داده بود ، تهران شبه نظامیان وفادار به آن را متوقف کرد و این حملات تا حد زیادی متوقف شد.

مشاور وزارت امور خارجه ایران گفت كه سپاه قدس – شاخه تروریستی سپاه پاسداران ایران كه شبه نظامیان پروکسی را از عراق به لبنان اداره می كند – دستورات “محدودیت” را دریافت كرده و تا نوامبر در انتظار ماندن است.

این روزنامه به نقل از یک سیاستمدار عراقی که خواستار ناشناس ماندن شده است می گوید که ایران “کارت های بازی اغراق آمیز – در لبنان و سوریه را انجام داده است ، و سپس به تظاهرات های پاییز توسط شیعیان عراقی علیه ایران راه اندازی شد که برای رژیم تهران تعجب آور بود.”

برچسبهای مقاله:
·
مقوله های مقالات:
بین الملل
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner