fbpx
banner
سپتامبر 14, 2020
81 Views
دیدگاه‌ها برای خطیب‌زاده: دلیل لغو سفر ظریف به اروپا لجستیکی بود بسته هستند
0 0

خطیب‌زاده: دلیل لغو سفر ظریف به اروپا لجستیکی بود

Written by

سعید خطیب‌زاده ,سخنگوی وزارت خارجه ایران دلیل لغو سفر ظریف به اروپا را «لجستیکی» و شیوع کرونا تصريح کرد……………….

banner

پس از آنکه رسانه‌های آلمان خبر دادند سفر محمدجواد ظریف به این کشور به دلیل اعدام نوید افکاری لغو شده است، سخنگوی وزارت خارجه ایران دلیل لغو سفر ظریف به اروپا را «لجستیکی» و شیوع کرونا تصريح کرد.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز دوشنبه اظهار داشت : «به دلیل مشکلات لجستیک ناشی از شیوع ویروس کرونا هنوز این سفر‌ها قطعی نشده و بعید است که در چند هفته آینده قطعی شود.»

پیش از این رسانه‌ها خبر داده بودند که قرار است محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، برای گفت‌وگو درباره برجام و «مکانیسم ماشه» به آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا و اسپانیا سفر کند

بعضي رسانه‌های آلمان، از جمله روزنامه‌های بیلد و تاتز، روز یکشنبه خبر دادند به دنبال اعدام نوید افکاری، سفر محمدجواد ظریف به این کشور لغو شده است..

خطیب‌زاده: دلیل لغو سفر ظریف به اروپا لجستیکی بود

سفارت آلمان در تهران هم با انتشار پیام بربل کوفلر، کمیسر حقوق بشر آلمان، بيان کرده بود: «عمیقا از اعدام نوید افکاری متحير شديم. پذیرفتنی نیست که برای خاموش کردن صداهای مخالف، قوانین اساسی حقوقی نادیده گرفته شوند. دو برادر نوید هنوز در زندان هستند و اکنون به همبستگی ما نیاز دارند.»

اتحادیه اروپا نیز بيان کرد اعدام نوید افکاری را به شدیدترین لحن محکوم می‌کند و اضافه كرد که که به صراحت با استفاده از مجازات اعدام در هر شرایطی مخالف است و آن را مجازاتی بی‌رحمانه و غیرانسانی می‌داند.

وزارت خارجه فرانسه نیز اعدام نوید افکاری را محکوم کرده است.

در همین حال روز دوشنبه علی باقری، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه، به واکنش سفارت‌خانه‌های اروپایی به اعدام نوید افکاری اعتراض کرد.

او اظهارداشت : «اگر از حق و عدل و انصاف بویی نبرده‌اید لااقل ادب دیپلماتیک را رعایت کنید و مانند یک گروه اپوزیسیون بلندگوی دروغ پراکنی نشوید.»

واکنش وزارت خارجه ایران به اتهام تلاش برای ترور سفیر آمریکا

سعید خطیب‌زاده، همچنین گزارش نشریه «پولیتیکو» درباره تلاش جمهوری اسلامی برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی را رد کرد و آن را «بخشی از کارزار ضداطلاعاتی دولت ترامپ علیه ایران» خواند.

خطیب‌زاده در همين حال بيان کرد که جمهوری اسلامی ایران پیگیری حقوقی بین‌المللی در ارتباط با «ترور قاسم سلیمانی» را «در تمامی سطوح ادامه خواهد داد».

برچسبهای مقاله:
· ·
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner