fbpx
banner
آگوست 26, 2020
133 Views
دیدگاه‌ها برای وزیر اقتصاد: دولت در حمایت از بازار سرمایه اهتمام جدی دارد بسته هستند
0 0

وزیر اقتصاد: دولت در حمایت از بازار سرمایه اهتمام جدی دارد

Written by

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: دولت در حمایت از بازار سرمایه اهتمام جدی دارد و طبق قراری که داده بودیم امروز صندوق دارا دوم عرضه شد.

banner

(فرهاد دژپسند) وزیر اقتصاد و دارایی صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره بازار سرمایه‌ای و بورس گفت: بازار بورس می‌تواند یک مامن خوبی برای نگهداری پس‌اندازها و هم می‌تواند منبع خوبی برای تامین مالی بنگاه‌ها باشد.

وی اضافه كرد : بنگاه‌ها وقتی به اینجا مراجعه می‌کنند هم می‌توانند برای سرمایه‌گذاری ثابت و هم سرمایه در گردش تامین مالی کنند

و برای این کار می‌توانند هم از طریق عرضه سهام این کار را صورت دهند و هم از طریق عرضه اوراق، صندوق پروژه و تشکیل شرکت‌های سهامی عام و پذیره نویسی.

وزیر اقتصاد و دارایی بيان کرد: ‌ما هم از نظر روش در بازار سرمایه تنوع داریم و هم اینکه یک محیطی درست می‌کند که کم کم منابعی که در جامعه وجود دارد به سمت سرمایه‌گذاری و تولید هدایت شود. بنابراین این پول تبدیل به سرمایه‌گذاری شده تبدیل به تولید می‌شود سپس عرضه افزایش پیدا می‌کند

و از طریق آن عرضه می‌تواند صادرات صورت گیرد و جایگاه ایران در اقتصاد بین‌الملل افزایش پیدا کند و از این طریق عرضه کالاها در داخل افزایش می‌یابد. نسبت به تقاضا فزونی بگیرد و قیمت‌ها مناسب شود بنابراین آثار اقتصادی بسیاری دارد.

وزیر اقتصاد: دولت در حمایت از بازار سرمایه اهتمام جدی دارد

وی تصريح كرد : صیانت دولت از بازار سرمایه دارای معانی خاص خود است. یعنی این با معادل با تضمین گرفته نشود و شما هم سیاست‌های حمایتی دولت را می‌بینید و یک نمونه آن را امروز می‌بینید.

آیا کسانی که دارای یکم خریداری کرده بودند به همان اندازه می‌توانند دارای دوم خریداری کنند؟

دژپسند در پاسخ به این پرسش که اظهار داشت : بله می‌توانند 5 میلیون تومانم خریداری کنند اما سقف تخفیف 5 میلیون تومان است. کسانی که در دارای یکم دو میلیون تومان خریداری کرده بودند در صندوق دارای دوم تا سه میلیون تومان می‌توانند با تخفیف خریداری کنند

و می‌توانند دو میلیون تومان بدن تخفیف بخرند پس بنابراین برای همه آحاد یک تخفیف خاص ایجاد شده و همه به تناسب کارت ملی خریداری کنند. بنابراین اهتمام دولت را در این قضیه ببینید.

وی ادامه دادا : ‌اگر دولت به دنبال درآمد خود بود نباید این روش را دنبال می‌کرد چون اکنون 20 درصد تخفیف لحاظ کرده است. اگر بلوکه می‌فروختیم یعنی 15 درصد از سهام یکی از این پتروشیمی‌ها را به یک نفر می‌فروخت یک صندلی مدیریتی به آن می‌دادند اینگونه نه آن 20 درصد تخفیف را می‌داد و حتی می‌توانست اضافه بگیرد.

برچسبهای مقاله:
· ·
مقوله های مقالات:
اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner