fbpx
banner
جولای 27, 2020
103 Views
دیدگاه‌ها برای اظهارات موسوی/تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را بعید می‌دانیم/ هوک حرف مفت زیاد می‌زند بسته هستند
0 0

اظهارات موسوی/تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را بعید می‌دانیم/ هوک حرف مفت زیاد می‌زند

Written by

اظهارات موسوي :«موسوی» امروز در نشست خبری که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اصحاب رسانه برگزار شد، فرارسیدن عید قربان و روز عرفه را به ملت ایران و عموم مسلمانان جهان تبریک گفت و تصريح كرد:‌ سالگرد عملیات غرورآفرین مرصاد را در پیش رو داریم. آخرین حربه صدامیان، اقدام وطن‌فروشان بود که در روزهای پایانی جنگ با تجهیزاتی که دشمن متجاوز به آنها داده بود، حمله کردند.

banner

اظهارات موسوی :«موسوی» امروز در نشست خبری که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اصحاب رسانه برگزار شد، فرارسیدن عید قربان و روز عرفه را به ملت ایران و عموم مسلمانان جهان تبریک گفت و تصريح كرد:‌ سالگرد عملیات غرورآفرین مرصاد را در پیش رو داریم. آخرین حربه صدامیان، اقدام وطن‌فروشان بود که در روزهای پایانی جنگ با تجهیزاتی که دشمن متجاوز به آنها داده بود، حمله کردند.

موسوی با مرور تحولات دیپلماتیک طی یکی دو هفته گذشته گفت : وزیر امور خارجه سفری به مسکو داشت و علاوه بر دیدار با همتای روس خود، یک ساعت هم از طریق تلفن امن با آقای پوتین درخصوص مهمترین ترس‌های دو کشور گفت‌وگو داشتند. ایشان قبل از سفر به مسکو، سفر فشرده هم در بغداد و هم در اقلیم کردستان عراق داشتند.

وی ادامه داد: مذاکرات در جو مثبت، صمیمی و عالی برگزار شد که منتج به سفر نخست‌وزیر عراق به تهران در راس یک هیات بلندپایه شد.

اظهارات موسوي

هیچ گونه صداقتی در گفتار و کردار آمریکایی‌ها وجود ندارد

موسوی با بیان اینکه آنچه برای ایران مهم است گفت‌وگوهای بین‌الافغانی است که باید با محوریت دولت کابل باشد، اظهار داشت: هرگونه دخالت خارجی را در این باره مردود می‌دانیم. البته جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌هایی دارد که برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد : آمریکا بعد از شکست‌هایی که در منطقه و افغانستان داشت، به گفت‌وگو با برخی از گروه‌ها روی آورد که برای نجات خود از شکست بوده و از روی خیرخواهی و صلح برای ملت افغاستان نیست.

آمریکا به هدف خود در ادامه تحریم تسلیحاتی ایران نمی‌رسد

موسوی افزود: تا آنجایی که رایزنی داشته و با دوستان خود تماس برقرار کرده‌ایم، رسیدن به این هدف از سوی آمریکا را بعید می‌دانیم و احتمال نمی‌دهیم کشورهای دیگر به خواسته‌های قلدرمابانه و نامشروع آمریکا تن بدهند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خطاب به آمریکا هم اظهار داشت: امیدواریم فشارهای آمریکا متوقف شود و متوجه شوند که کار عبث و بیهوده‌ای را انجام می‌دهند.

هوک حرف مفت زیاد می‌زند/ آیا بستن راه انتقال دارو در کنار مردم ایستادن است

موسوی با بیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در مقابل مردم ایران است، گفت : آیا رییس جمهور آمریکا با فشار حداکثری، تروریسم اقتصادی و بستن راه‌های قانونی برای انتقال دارو و تجهیزات برای کودکان صعب‌العلاج انجام داده، کنار مردم ایران است؟

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها کسانی هستند که قهرمان ملی مبارزه با تروریسم را بزدلانه شهید و ترور کردند. در بی‌پایگی و بی‌اساس بودن اظهارات هوک شکی نیست.

کره ای‌ها اراده شخص ثالث را در روابط دو کشور دخالت ندهند

موسوی درباره تلاش‌های ایران برای بازپس‌گیری پول‌های خود از کره جنوبی هم خاطرنشان کرد: بهانه‌ای که می‌آورند مبنی بر اینکه فشارها و تحریم‌های آمریکا مانع از پرداخت پول ایران می‌شود، از نظر ما مسموع نیست و انتظار داریم به تعهدات خود عمل کرده و اگر ادعای مستقل بودن دارند، به ملت ایران نشان دهند که تحت تاثیر کشورهای ثالث قرار نمی‌گیرند و پول ملت ایران را آزاد می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: ما دخالتی در نوع روابط کشورها با یکدیگر را نداریم ولی خواست ما این است که بدون دخالت کشورهای ثالث، پول ملت ایران را که در شرایط کنونی برای مقابله با کرونا و عواقبش هزینه می‌شود آزاد کنند.

برچسبهای مقاله:
· ·
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner