fbpx
banner
آگوست 7, 2020
347 Views
دیدگاه‌ها برای واکنش شاهزاده رضا پهلوی به اعدام مصطفی صالحی بسته هستند
0 0

واکنش شاهزاده رضا پهلوی به اعدام مصطفی صالحی

Written by

شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به اعدام مصطفی صالحی،‌ از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶، ضمن «ناحق» خواندن آن، تصريح کرد

banner

شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به اعدام مصطفی صالحی،‌ از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶، ضمن «ناحق» خواندن آن، تصريح کرد: «تا رهایی ایران از اشغال فرقه تبهکاران از پا نمی‌نشینیم.»

او روز ۱۶ مردادماه در صفحه توییتر خود با انتشار تصویری از صالحی او را ستاره‌ای خواند «در آسمان پرستاره دلیران و قهرمانان میهن».

او در ادامه همچنین افزود : «به جان نابه‌حق گرفته شده‌ات سوگند، که تا رهایی ایران از اشغال فرقه تبهکار از پا نمی‌نشینیم.»

واکنش شاهزاده رضا پهلوی به اعدام مصطفی صالحی

صالحی از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی۹۶، با وجود اشکالات در پرونده و رد همه اتهامات، بامداد چهارشنبه ۱۵مرداد ماه در اصفهان اعدام شد.

او در تمام مراحل دادگاه اتهام دخالت در کشته شدن قتل سجاد شاه‌سنایی یکی از نیروهای سپاه پاسداران را رد کرده بود، تا آنجا که وکیل خانواده شاه‌سنایی در دادگاه گفت که صالحی «تمام اتهامات را انکار می‌کند» و «کاملا خود را به جهالت زده و تمام اتهامات خود را کتمان می‌کند و مدام می‌گوید بروید شاهد بیاورید یا دوربین‌ها را چک کنید».

اعدام این معترض با واکنش گسترده گروه‌های حقوق بشری و کاربران رسانه‌های اجتماعی مواجه شد.

از توییتها

از توییتها

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در توییت دیگری درباره انفجار روز سه‌شنبه در بیروت نوشت مردم لبنان هم مثل ایرانیان فاجعه‌های زیادی را تحمل کرده اما روحیه‌شان را حفظ کرده‌اند.

او افزود امیدوار است مردم لبنان به زودی صلح و ثبات را در کشورشان دوباره به دست آوردند.

مقام‌های لبنان تایید کرده‌اند که نگهداری دو هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم بدون رعایت احتیاط دلیل انفجار در بندر بیروت بوده است.

تاکنون شمار کشته‌شدگان این انفجار دستکم ۱۴۵ نفر است. همچنین حداقل پنج‌هزار نفر نیز در اثر این انفجار مجروح شده‌اند

برچسبهای مقاله:
·
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner