fbpx
banner
جولای 19, 2020
488 Views
دیدگاه‌ها برای آخرین تحولات در وضعیت اقتصادی ایران بسته هستند
0 0

آخرین تحولات در وضعیت اقتصادی ایران

Written by

آخرین تحولات در وضعیت اقتصادی ایران . در ادامه سقوط ارزش پول ملي كشور، نرخ دلار در بازار ارز تهران به ۲۶ هزار تومان رسیده است.

banner

آخرین تحولات در وضعیت اقتصادی ایران . در ادامه سقوط ارزش پول ملي كشور، نرخ دلار در بازار ارز تهران به ۲۶ هزار تومان رسیده است.

وب‌سایت‌های غیررسمی که بهای ارزهای خارجی در کشور را ثبت می‌کنند، روز یکشنبه ۲۹ تیرماه بهای هر دلار آمریکا را ۲۶ هزار تومان خبر دادند. قیمت دلار روز گذشته ۲۵ هزار تومان ثبت شده بود.

دلار تا کجا پیش خواهد رفت؟

دلار که امسال را با نرخ ۱۶هزار تومان شروع کرده بود حالا ديروز از کانال ۱۹هزار تومان هم عبور کرد و با شکستن رکورد بالاترین نرخ یکسال و نیم گذشته در حال نزدیک شدن به سقف قیمت تاریخی خود یعنی مرز ۲۰هزار تومان است.

سقوط ارزش ریال در حالی ادامه دارد که در روزهای گذشته عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران با وعده «دخالت هدفمند» از کنترل بازار ارز اعلان كرده بود

جمهوری اسلامی ایران که از اردیبهشت سال ۹۷ پس از خروج آمریکا از برجام، هدف شدیدترین تحریم‌های واشینگتن قرار گرفته در زمینه صادرات نفتی و غیرنفتی با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

علاوه بر این، بحران شیوع کرونا و کاهش شدید صادرات غیرنفتی ایران به بعضي کشورهای منطقه هم در تشدید این بحران موثر بوده است.

این همه ماجرا نیست. خبرهای رسیده از بازار ارز نشان می‎دهد با وجودی که پس از برقراری محدودیت‌های سفت و سخت در خرید و فروش اسکناس دلار، حجم معاملات رو به کاهش بود اما این روزها دلالان روزهای پرکاری را پشت سر می‌گذارند چرا که مردم عادی با هدف حفظ سرمایه‌هایشان راهی بازارارز می‌شوند. بخشی از اسکناس ارزی موجود در کشور دوباره راهی خانه‌ها می‌شود.

شرط ارزان شدن دلار چیست؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج ندیمی، یکی از نمایندگان سابق کمیسیون اقتصادی مجلس ایران در رابطه درباره وضعيت اقتصادي ايران تصريح كرد: برای کاهش قیمت ارز باید ورودی های ارزی بیشتر شود که احتمال آن کمتر است زیرا مناسبات بین المللی قابل اعتمادی برای ورود ارز وجود ندارند

تاثیر افزایش قیمت دلار بر بازار تلفن همراه

شمس‌الله امیری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تاثیرپذیری مستقیم وضعيت اقتصادي ايران بر گوشی تلفن همراه از قیمت دلار به واسطه وارداتی بودن اکثر گوشی‌های تلفن همراه، اظهار كرد

وی افزود : به دلیل گرانی دلار بسیاری از واردکنندگان مانند روال گذشته واردات انجام نمی‌دهند، چون برای آنها گران تمام می‌شود و صرفه اقتصادی ندارد.

آخرین تحولات در وضعیت اقتصادی ایران

زندگی به سبک کانتینری در تهران

خبرگزاری ایرنا طی گزارشی درباره «زندگی به سبک کانتینری» خبر داد که تعدادی از «زن و شوهرهایی» که با افزایش کرایه خانه دیگر امکان اجاره واحد مسکونی در تهران را ندارند، وسایل خود را در کانیتنرهای اجاره‌ای در جنوب پایتخت گذاشته‌اند و هر یک راهی خانه پدر و مادر خود شده‌اند.

کانتینرهای اجاره‌ای در جنوب تهران سال‌هاست محل نگهداری اسباب و اثاثیه زندگی کسانی شده‌اند که به دلایل متنوع از جمله مهاجرت به خارج از ايران، ساخت‌وساز خانه و نگهداری از جهیزیه، این جعبه‌های فلزی را انتخاب کرده‌اند.

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner