fbpx
banner
جولای 29, 2020
118 Views
دیدگاه‌ها برای اظهارات روحانی/انتقاد از ایجاد شایعه وقف کوه‌ها بسته هستند
0 0

اظهارات روحانی/انتقاد از ایجاد شایعه وقف کوه‌ها

Written by

اظهارات روحانی/انتقاد از ایجاد شایعه وقف کوه‌ها ,به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز در جلسه هیأت دولت با اشاره به روز عرفه و عید سعید قربان اظهار داشت: روزهای پیش رو، روزهای پربرکتی است که می‌تواند امیدواری، اعتماد ما و توانمندی ما را افزون تر می‌کند.

banner

اظهارات روحانی /انتقاد از ایجاد شایعه وقف کوه‌ها ,به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز در جلسه هیأت دولت با اشاره به روز عرفه و عید سعید قربان اظهار داشت: روزهای پیش رو، روزهای پربرکتی است که می‌تواند امیدواری، اعتماد ما و توانمندی ما را افزون تر می‌کند.

وی افزود: باید از شب و روز عرفه برای قدرت روحی خودمان استمداد بطلبیم، مخصوصاً جملات دعای معروف امام حسین(ع) در بیابان عرفات و دعایی که معمولاً‌ مؤمنین در این روز آن را مرور و از آن استفاده می‌کنند که یکی از افتخارات شیعه است.

دشمن به فکر تورم سه رقمی بود

روحانی تصريج كرد: آن‌ها به فکر تورم‌های سه رقمی بودند و اینکه رشد اقتصادی منفی دو رقمی داشته باشیم. دشمنان فکر می‌کردند ظرف چندماه می‌توانند اوضاع اقتصادی را بهم بریزند. البته روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم امّا الحمدالله اساس اقتصاد و زندگی مردم در حداقل نیاز مردم و ضرورت مردم به خوبی اداره شده است.

در هفت سال گذشته تولید فولاد ما در تمام زنجیره‌ آن نسبت به تاریخ قبل دوبرابر شده است

روحانی با اشاره به جلسه خود با تولیدکنندگان بزرگ فولاد و پتروشیمی در روزهای اخیر اظهار داشت : مردم بدانند در هفت سال گذشته تولید فولاد ما در تمام زنجیره‌ آن نسبت به تاریخ قبل دوبرابر شده است.واعلام کرد که در ده روز گذشته صادرکنندگان خوب ما و شرکت‌های بسیار مقیّد ما که عمدتاً فولاد و پتروشیمی هستند و البته شرکت‌های دیگری هم هستند، دو و نیم میلیارد دلار ارز را عرضه کرده‌اند.

یک روز می‌گویند کوه‌های ما را فروختند، بعد می‌گویند کوه‌ها را وقف کردند، بعد می‌گویند جنگل‌ها را فروختند، روز بعد می‌گویند جنگل‌ها را وقف کردند

روحانی اعلان كرد : مگر می‌شود بیابان و جنگل و دریا که انفال هستند را وقف کرد؟ اگر اینطور بود همه اقیانوس‌های عالم را وقف می‌کردیم. اساس وقف بر مالکیت است؛ وقتی کسی مالک نیست چطور می‌شود وقف کرد؟

روحانی افزود: در بعضي از وقف‌نامه‌ها در کاغذهای قدیمی‌ که مقداری از آن هم معمولاً از بین می‌رود وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم نوشته که از این کوه تا آن کوه مثلاً صدکیلومتر را وقف کرده است. مگر متعلق به اوست که وقف می‌کند؟ زمین خداست. هرکه رفت احیاء کرد با احیاء مالک می‌شود.

وی با بیان اینکه هر روز با شایعات می‌خواهند مردم را نگران کنند، اظهار داشت: یک روز می‌گویند این قسمت کشور را فروختند، مثلاً ‌شرق کشور را فروختند. بعد می‌گویند نه، جنوب را فروختند، بعد می‌گویند نه جزایر را فروختند. از این تعجب نمی‌کنیم که شایعات را گسترش می‌دهند، این کار طبیعی آدم‌هایی است که دشمن ما هستند. عجیب این است که چطور گوش شنوایی برای این حرف‌ها وجود دارد.

برچسبهای مقاله:
·
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner