fbpx
banner
سپتامبر 16, 2020
67 Views
دیدگاه‌ها برای سلطان الجابر: امضای پیمان صلح یک روز تاریخی برای منطقه و جهان است بسته هستند
0 0

سلطان الجابر: امضای پیمان صلح یک روز تاریخی برای منطقه و جهان است

Written by

وزیر صنعت و فناوری پیشرفته در امارات متحده عربی ، دکتر سلطان الجابر ، تأیید کرد که امضای پیمان صلح با اسرائیل “گام مهمی در راه همکاری مثبت است” و زمینه های همکاری بین دو کشور را آشکار کرد.

banner

وزیر صنعت و فناوری پیشرفته در امارات متحده عربی ، دکتر سلطان الجابر ، تأیید کرد که امضای پیمان صلح با اسرائیل “گام مهمی در راه همکاری مثبت است” و زمینه های همکاری بین دو کشور را آشکار کرد.

الجابر ، سه شنبه ، پس از امضا ، در گفتگوی تلفنی با “اسکای نیوز عربستان” گفت که این توافق “یک رویداد مهم و تاریخی” است ، افزود: پیمان صلح گامی مهم در مسیر همکاری مثبت و سازنده است که هدف آن دستیابی به پیشرفت و افزایش فرصت های توسعه اقتصادی و اجتماعی در منطقه است. .

وی ادامه داد : “امارات و اسرائیل از بزرگترین اقتصادها و پویاترین جوامع منطقه هستند. این توافقنامه تأثیر مستقیم در پیشبرد پیشرفت ، رشد ، ثبات و شکوفایی و همچنین ایجاد فرصتهای مفید برای دو کشور ، منطقه و جهان خواهد داشت و این کمک مستقیمی به برقراری صلح ، امنیت و ثبات در منطقه خواهد کرد.”

وی گفت: “امارات متحده عربی همیشه مشتاقانه منتظر مشارکت مثبت سازنده و ایجاد فرصت های جدید در مناطقی است که از مزیت های رقابتی برخوردار است و یا در بخشهای حیاتی و صنایع جدید که چشم انداز رشد امیدوارکننده ای دارند.”

سلطان الجابر: امضای پیمان صلح یک روز تاریخی برای منطقه و جهان است

وزیر اضافه کرد ، “هر دو کشور از مزایا و نقاط قوت رقابتی برخوردار هستند. به عنوان مثال ، امارات متحده عربی در زمینه تجارت الکترونیکی و فناوری و تشویق نوآوری در سطح عرب رتبه اول را دارد. ما همچنین دارای یک استراتژی جامع برای هوش مصنوعی هستیم ،

توافق صلح با اسرائیل امید جدیدی برای خاورمیانه

الجابر اضافه کرد ، “در مورد اسرائیل ، این کشور در زمینه هایی مانند صنایع کیفی ، شیمیایی و الکترونیکی پیشرفته است و در زمینه استفاده از هوش مصنوعی پس از آمریکا و چین در رتبه سوم جهان قرار دارد و همچنین آنها بیشترین میزان هزینه را برای تحقیق و توسعه در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه دارند. این باعث می شود که بهترین استفاده از مشارکت در زمینه های تحقیق و توسعه “.

وی در مورد زمینه های همکاری بین امارات و اسرائیل گفت: در چندین زمینه از جمله انرژی ، هوش مصنوعی ، غذا ، امنیت غذایی ، علوم ، انرژی های تجدید پذیر ، امنیت آب و پتروشیمی ها و همچنین تحقیقات علمی ظرفیت های زیادی وجود دارد.

وزیر صنعت و فناوری پیشرفته در امارات متحده عربی فاش کرد که “این همکاری در چندین زمینه آغاز شد ، از جمله دو روز پیش هنگامی که توافق نامه ای بین دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید ، اولین دانشگاه متخصص تحصیلات تکمیلی در تحقیقات هوش مصنوعی در جهان و موسسه علوم ویزمن امضا شد.

وی افزود ، “همينطور که می دانیم ، رویکرد امارات متحده عربی همیشه مبتنی بر ایجاد پلهای همکاری ، ارتباط و مثبت و کاشتن بذر خوبی به نفع بشریت است.”

الجابر در انتها گفت: “این یک روز مهم و تاریخی برای امارات ، منطقه و جهان است و بار دیگر شاهد هستیم که امارات متحده عربی مدل رهبری ، تفکر رو به جلو ، چشم انداز آینده و رویکرد همکاری را برای دستیابی به رشد ، پیشرفت ، شکوفایی و ثبات ارائه می دهد.”

برچسبهای مقاله:
· · · ·
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner