fbpx
banner
آگوست 11, 2020
79 Views
دیدگاه‌ها برای کنکور لغو نمی‌شود / اجازه شکستن پروتکل‌های آزمون را نخواهم داد بسته هستند
0 0

کنکور لغو نمی‌شود / اجازه شکستن پروتکل‌های آزمون را نخواهم داد

Written by

سعید نمکی وزیر بهداشت امروزدر شرایط بیماری کرونا اظهار داشت : کنکور سراسری باید در موعد مقرر که در ستاد ملی کرونا قید و تصویب شده برگزار می‌شد.

banner

سعید نمکی وزیر بهداشت امروز در حاشیه نشست ستاد ملی پیگیری آیین ماه محرم در شرایط بیماری کرونا اظهار داشت : کنکور سراسری باید در موعد مقرر که در ستاد ملی کرونا قید و تصویب شده برگزار می‌شد.

وی با اشاره به برگزاری کنکور‌های ارشد و دکتری سال ۹۹ در شرایط کرونا اظهار داشت : کنکور کارشناسی ارشد و دکتری با حداقل شکست پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های ابلاغی برگزار شد و ما از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد خیلی راضی بودیم، گرچه در آنجا هم مواردی از مشکلات و نارسایی‌ها داشتیم، اما بسیار اندک بود.

اظهارات وزیر بهداشت

وزیر بهداشت اعلان كرد: ما با همین الگو قرار بود که کنکور سراسری را برگزار کنیم، اما در آنجا گفته بودیم که شیوه نامه‌ها و استاندارد‌ها را کمی سخت‌تر خواهیم گرفت.

دلیلش هم این است که ما اگر فاصله بین دو نفر را در کنکور کارشناسی ارشد را ۱.۶ متر تعیین کردیم به دلیل این بود که داوطلبان ارشد پخته‌تر و جا افتاده‌تر هستند و به بلوغ بیشتری از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها رسیده اند.

وی اضافه كرد: قطعا یک پسر بچه و و دختر بچه‌ای که از دبیرستان می‌رود می‌نشیند پشت صندلی کنکور رعایت این شیوه نامه‌ها برایش بسیار سخت‌تر است به خصوص در استان‌هایی که هوای گرم داریم و بچه‌ها در زمان ۴ ساعته کنکور خسته می‌شوند و مجبور می‌شوند ماسک‌ها را جابجا کنند.

کنکور لغو نمی‌شود / اجازه شکستن پروتکل‌های آزمون را نخواهم داد

نمکی تاکید کرد: همه این بچه ها، فرزندان ما و همکاران ما هستند و نمی‌توانیم به سلامت هیچ یک از جگرگوشه هایمان بی تفاوت باشیم. ما برای اطمینان بخشی به خانواده‌ها پروتکل‌ها را سختگیرانه‌تر کردیم.

وی ادامه داد : ما به عنوان وزارت بهداشت در جلسه اعلام کردیم که چقدر بضاعت اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کنکور را دارید که وزارت علوم و سازمان سنجش اعلام کردند که اگر فاصله‌ها را کمتر کنید امکان اجرای پروتکل‌ها برای ما وجود دارد که ما اعلام کردیم ما از پروتکل‌های بهداشتی عدول نمی‌کنیم

وزیر بهداشت تصريح كرد : ما زیر بار این موضوع نرفتیم و اعضای جلسه از جمله نمایندگان مجلس هم از این تفکر وزارت بهداشت حمایت کردند و دوستان وزارت علوم هم بحثشان این نبود که پروتکل‌ها شکسته شود بلکه بحث این بود که وقتی که برای آن‌ها تعیین شده کافی نیست

وی اظهار داشت : ما این پیشنهاد وزیر علوم را کتبا دریافت کردیم و قرار شد به شکل اضطراری امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کنیم و تصمیم را به مردم اعلام می‌کنیم. این موضوع که کنکور اصلا برگزار نشود، امکان پذیر نیست

وی خاطرنشان کرد: آنچه که مطلقا اتفاق نخواهد افتاد این است که وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت و دستگاهی که همواره سعی کرده است با مردم با صداقت، شرافت و یکرنگی و دفاع از حقوق شهروندی با مردم صحبت کند، هرگز اجازه شکستن هیچ پروتکلی را نخواهد داد.

من به عنوان امین مردم این سرزمین حتی اگر شب آخر هم احساس کنیم که قرار است پروتکلی شکسته شود و جان فرزندی از فرزندان این سرزمین به خطر بیافتد اجازه برگزاری کنکور را نخواهیم داد.

برچسبهای مقاله:
· ·
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner