fbpx
banner
سپتامبر 14, 2020
103 Views
دیدگاه‌ها برای اتحادیه اروپا به شدت از اعدام نوید افکاری انتقاد کرد بسته هستند
0 0

اتحادیه اروپا به شدت از اعدام نوید افکاری انتقاد کرد

Written by

در ادامه واکنش‌ها به اعدام نوید افکاری اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای با محکومیت شدید این اقدام گفت با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در این باره از طرق مختلف صحبت خواهد کرد.

banner

در ادامه واکنش‌ها به اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی، اتحادیه اروپا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای با محکومیت شدید این اقدام اظهار داشت با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در این باره از طرق مختلف صحبت خواهد کرد.

در این بیانیه بر مخالفت اتحادیه اروپا با اجرای حکم اعدام در هر شکل و شرایطی تأکید و گفته شده است که حقوق بشر موضوع محوری مذاکرات با ایران است.

نوید افکاری نایب قهرمان نوجوانان ایران در پی اعتراضات مرداد ۹۷ بازداشت و به قتل یک مامور امنیتی متهم و به اعدام محکوم شد.

او و خانواده‌اش اما به دفعات عنوان کردند اعترافاتی که در طول دوران بازداشت برای اقرار به مشارکت در قتل یک مامور امنیتی از آنها گرفته شده، زیر فشار مداوم شکنجه بوده است.

وزارت خارجه فرانسه روز یکشنبه ۲۳ شهریور در بیانیه‌ای بر پایبندی خود به حق آزادی بیان و آزادی اعتراض مسالمت‌آمیز و همچنین حق برخورداری همگان از یک دادگاه منصفانه تاکید کرد و اظهار داشت که بر این اساس اعدام آقای افکاری را محکوم می‌کند.

اتحادیه اروپا به شدت از اعدام نوید افکاری انتقاد کرد

از سویی سفارت آلمان در تهران هم روز یکشنبه در توئیتی اعدام نوید افکاری را غیرقابل پذیرش خواند و آن را شیوه‌ای برای «خاموش کردن صداهای مخالف» در ایران دانست.

ایران سفیر آلمان را به خاطر انتقاد از اعدام احضار کرد

وزارت خارجه ایران در اعتراض به انتشار توئیت انتقادی سفارت آلمان دربارهٔ اعدام نوید افکاری، هانس-اودو موتسِل، سفیر این کشور در تهران، را احضار کرد.

مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه در این احضار توئیت سفارت آلمان را «اقدام خارج از عرف دیپلماتیک» و «به منزله دخالت در امور داخلی کشور» دانسته‌است.

قوه قضائیه به‌شدت از اعتراض کشورهای اروپایی به اعدام نوید افکاری انتقاد کرد

علی باقری روز دوشنبه بیانیه‌های منتشر شده از سوی برخی کشورها را دخالت در امور داخلی ایران دانست و از این کشورها خواست به گفته او «مانند یک گروه اپوزیسیون بلندگوی دروغ‌پراکنی نشوند.»

مقوله های مقالات:
بین الملل · حقوق بشر
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner