fbpx
banner
جولای 8, 2020
54 Views
دیدگاه‌ها برای دولت در بخش مسکن دچار عقب ماندگی شد بسته هستند
0 0

دولت در بخش مسکن دچار عقب ماندگی شد

Written by

رئیس جمهور گفت: به عنوان رئیس جمهور اینجا اعتراف می‌کنم که در حوزه مسکن عقب ماندگی داشتیم و بعضی طرح‌های ما اجرایی و عملیاتی نشد.

banner

رئیس جمهور گفت: به عنوان رئیس جمهور اینجا اعتراف می‌کنم که در حوزه مسکن عقب ماندگی داشتیم و بعضی طرح‌های ما اجرایی و عملیاتی نشد.

حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: 

یکی از اهداف دولت یازدهم و دوازدهم توسعه سیستان و بلوچستان بود و طرح‌هایی که برای این استان طراحی شد رساندن گاز بود و وقتی مشعل گاز در زاهدان روشن شد یک روز تاریخی برای سیستان وبلوچستان بود.

ظرفیت بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور با اقداماتی که در دولت یازدهم و دوازدهم شد از ۲.۵ میلیون تن به ۸.۵ میلیون تن رسید و این برای خط ترانزیتی جنوب به شمال یک تحول بود.

روحانی تاکید کرد:

یکی از اقدامات مهم، مساله راه آهن چابهار و اتصال به راه آهن سراسری کشور و ایجاد خط راه آهن  ۷۳۰ کیلومتری از زاهدان به چابهار بود.

بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و دیروز ریل گذاری از زاهدان شروع شد و در ماه‌های آینده از سمت چابهار هم آغاز خواهد شد.

دولت در بخش مسکن دچار عقب ماندگی شد
دولت در بخش مسکن دچار عقب ماندگی شد

امیدواریم وزارت راه این خط ریلی را از جنوب به ایرانشهر و از زاهدان به خاش برساند و مابقی هم تا پایان دولت به اتمام برسد.

او ادامه داد: این راه آهن از اقیانوس هند و از چابهار شروع می‌شود به منطقه آسیای مرکزی و قفقاز و جین و روسیه و حتی اروپا متصل خواهد شد.

تجهیز ۴۶ هزار هکتار زمین کشاورزی به آبیاری مدرن یکی دیگر از طرح‌ها در  استان وسییتا بلوچستان بود

ما امروز از اتحاد بین شیعه وسنی و ایجاد امنیت بسیار خوب در سال‌های اخیر که توسط مردم، اقوام و نیرو‌های مسلح خوشحال هستیم.

رئیس‌جمهور گفت:

این هفته تصمیمات خوبی نسبت به مسکن، بورس و ارز اتخاذ کردیم.

درخصوص مسکن من به عنوان رئیس‌جمهور اعتراف می‌کنم یک عقب ماندگی در دولت یازدهم داشتیم، زیرا برخی طرح‌های مسکن عملیاتی نشد البته طرح‌های ما در زمینه هوایی و ریلی و جاده‌ای و بنادر اجرایی شد، اما در بحث مسکن، چون گرفتار بودیم که مسکن‌های ناتمام و بدون خدمات را به جایی برسانیم بنابراین دچار عقب ماندگی شدیم و در دولت دوازدهم باید این عقب ماندگی را اجرا کنیم.

برچسبهای مقاله:
·
مقوله های مقالات:
اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner