fbpx
banner
آگوست 16, 2020
193 Views
دیدگاه‌ها برای جان باختگان کرونا در ايران به ۱۹ هزار و ۶۳۹ نفر رسید بسته هستند
1 0

جان باختگان کرونا در ايران به ۱۹ هزار و ۶۳۹ نفر رسید

Written by

لاري اظهار داشت : تاکنون ۳۴۳ هزار و ۲۰۳ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در ايران به ۱۹ هزار و ۶۳۹ نفر رسیده است.

banner

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت : تاکنون ۳۴۳ هزار و ۲۰۳ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ايران به ۱۹ هزار و ۶۳۹ نفر رسیده است.

لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور اعلان کرد: از دیروز تا امروز ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ايران شناسایی شد که یک هزار و ۱۹ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کرونا در ايران به ۳۴۳ هزار و ۲۰۳ نفر رسید.

وی افزود : متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۷ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۶۳۹ نفر رسید.

لاری اظهار داشت : خوشبختانه تاکنون ۲۹۷ هزار و ۴۸۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۸۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت اضافه كرد : استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری درباره وضعیت کرونا در استان یزد ااعلان کرد: این استان در اسفند ماه سال گذشته شاهد خیز شدید و قابل توجه در ابتلا و بستری در اغلب شهرستان‌ها بود که با همکاری مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان و حمایت‌های ستاد استانی کرونا از اوایل فروردین تا اواسط خرداد ماه شاهد سیر نزولی موارد ابتلا و بستری در اغلب شهرستان‌های این استان بودیم.

جان باختگان کرونا در ايران به ۱۹ هزار و ۶۳۹ نفر رسید

وی افزود : در هفته گذشته دو شهرستان دیگر به وضعیت قرمز اضافه شده و در حال حاضر هشت شهرستان شامل ابرکوه، بافق، بهاباد، تفت، خاتم، مهریز، میبد و یزد در وضعیت قرمز و شهرستان‌های اردکان و اشکذر در وضعیت زرد بیماری قرار دارند.

لاری ادامه داد: بر اساس بازرسی‌های انجام شده، بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سازمان‌ها و اداره‌های دولتی و کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها در مراکز خدمات بیمه و دفاتر پیشخوان دولت است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت : با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، توصیه و درخواست ما از مسئولان و مردم استان یزد این است که عزاداری در ایام پیش‌رو مطابق با ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شود.

وی تصريح كرد: امیدواریم با همکاری مردم کشورمان در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شست‌وشوی مرتب دست‌ها، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک شاهد شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا در کشور باشیم.

برچسبهای مقاله:
·
مقوله های مقالات:
خبر فورى
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner