fbpx
banner
آگوست 17, 2020
107 Views
دیدگاه‌ها برای بورس مثبت شد بسته هستند
1 0

بورس مثبت شد

Written by

بازار سهام که از چند روز گذشته وارد فاز نزول شد و اصلاح سنگینی را تجربه کرد، امروزدر نیمه دوم معاملات، روند صعودی به خود گرفت

banner

بورس مثبت شد :بازار سهام که از چند روز گذشته وارد فاز نزول شد و اصلاح سنگینی را تجربه کرد، امروز (دوشنبه) در نیمه دوم معاملات، روند صعودی به خود گرفت و شاخص کل بورس با دو هزار و ۱۳۰ واحد رشد به رقم یک میلیون و ۸۱۵ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۵ میلیارد و ۳۴۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶۳ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در حالی که شاخص کل بورس نیمه اول معاملات امروز را با سیر نزولی آغاز کرده بود در پایان نیمه دوم معاملات با رشد مثبت ۲ هزار واحدی، به رقم ۱ میلیون و ۸۱۵ هزار واحد رسید.

بورس مثبت شد

معاملات بازار بورس از امروز در دو نیمه انجام شد که در دقایق ابتدایی نیمه نخست، بازار تحت هیجان روند نزولی روزهای اخیر، با افت شاخص روی ۱ میلیون و ۷۰۴ هزار واحد ایستاد؛

اما در ادامه و تا پایان نیمه اول معاملات در ساعت ۱۲:۱۵ دقیقه، بازار روند صعودی با شیب ملایم را در پیش گرفت و شاخص کل به رقم ۱ میلیون و ۸۰۱ هزار واحد افزایش یافت.

همزمان با آغاز نیمه دوم معاملات، شاخص کل بورس با شیب تند، سیر صعودی را ادامه داد و در پایان این جلسه معاملاتی، شاخص کل در جایگاه ۱ میلیون و ۸۱۵ هزار واحدی ایستاد.

۱۴ میلیون و ۸۱۸ هزار سهم در معاملات امروز جابه جا شد و ارزش معاملات هم ۱۶ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

شستا، فولاد و فملی هم با تأثیرگذاری به ترتیب ۵ هزار، ۴ هزار و ۸۰۰ و ۳ هزار و ۶۰۰ واحدی، از اصلی ترین نمادهای اثرگذار در رشد امروز شاخص کل بورس در بخش دوم معاملات امروز بودند.

بیشترین صف خرید در معاملات امروز به نماد شستا با تقاضای ۱۵۹ میلیون سهمی و بیشترین صف فروش هم به نماد ثشاهد با عرضه ۵۰ میلیون سهمی اختصاص داشت

برچسبهای مقاله:
مقوله های مقالات:
اقتصاد
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner