fbpx
banner
ژوئن 9, 2020
150 Views
دیدگاه‌ها برای آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد بسته هستند
0 0

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد

Written by

ایالات متحده تحریم هایی را برای خطوط مهم حمل و نقل ایران اعمال کرده است زیرا تهران همچنان به گسترش فعالیت های حساس استقرار خود ادامه می دهد.

banner

ایالات متحده تحریم هایی را برای خطوط مهم حمل و نقل ایران اعمال کرده است زیرا تهران همچنان به گسترش فعالیت های حساس استقرار خود ادامه می دهد.

این در حالی است كه امروز در بیانیه وزارت خارجه آمریکا منتشر شد و در آن آمده است: تحریم های اعمال شده بر خطوط حمل و نقل ایران (IRISL) و شعبه الکترونیکی آن (E-Sail) مستقر در شانگهای ، از امروز وارد عمل شده است.

در این بیانیه تصریح شده است که شش ماه پیش اعلام شده بود که ایالات متحده طبق دستورالعمل شماره 13382 با هدف قرار دادن سلاح های تبلیغی برای کشتار جمعی و حامیان آنها علیه این اشخاص اقدام خواهد کرد .

این نشان می دهد که برای داشتن فرصت کافی برای صادرکنندگان کالاهای بشردوستانه ایرانی برای یافتن روشهای حمل و نقل جایگزین ، ایالات متحده را در اختیار دارد. این قرارها را به مدت 180 روز موکول کنید.

در بیانیه وزارت امور خارجه تاکید شده كه كارگران صنایع تجاری و دریایی که با ایران سر و كار دارند باید از شرکت های حمل و نقل یا روش های حمل و نقل غیر از خطوط حمل و نقل ایران استفاده كنند. 

وی با تأکید بر اینکه هر دولت ، نهاد و یا فردی برای ادامه برخورد با این خطوط و شعبه آنلاین آن تصمیم می گیرد ، خطر در معرض قرار گرفتن در معرض تحریم های کشتار جمعی ایالات متحده قرار دارد.

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد
آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد

وزارت امور خارجه در بیانیه خود افزود: 

با وجود ادعاهای ایران مبنی بر اینکه هرگز به توسعه تسلیحات هسته ای و سیستم های تحویل مرتبط نخواهد پرداخت ، رژیم ایران همچنان به دنبال نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل ، پیگیری و خرید مواد حساس را برای گسترش سلاح های هسته ای ، تاکید کرد که جامعه جهانی باید به ذکر فریب مداوم ایران.

وزارت امور خارجه آمریکا ، صنعت دریانوردی و دولتها در سرتاسر جهان خواست كه اطلاعات موجود در بخشنامه آمریكا را برای پرداختن به حمل و نقل غیرقانونی و شیوه های فرار كیفری ، مورد بازنگری و توجه قرار دهند ، و اینکه چگونگی سوء استفاده ایران از سیستم حمل و نقل بین المللی برای ترویج فعالیت های غیرقانونی است ، مورد بررسی قرار می گیرد.

در این بیانیه این تحریم ها به عنوان یک هشدار واضح در نظر گرفته شده است که هر کسی با روش های دیگری با خطوط کشتیرانی IRISL برخورد و یا از آنها پشتیبانی می کند ، از مقامات دولتی در سراسر جهان خواسته شده است که کلیه فعالیت های این خطوط را بررسی و اقدامات لازم را برای متوقف کردن آنها انجام دهند.

برچسبهای مقاله:
· ·
مقوله های مقالات:
اجتماع · سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner