fbpx
banner
سپتامبر 16, 2020
62 Views
دیدگاه‌ها برای آمریکا دو هکر ایرانی و فلسطینی را تحت پیگرد قرار داد بسته هستند
0 0

آمریکا دو هکر ایرانی و فلسطینی را تحت پیگرد قرار داد

Written by

آمریکا یک ایرانی و یک فلسطینی را به اتهام دست داشتن در حمله سایبری به شماری از وب سایت‌های آمریکایی پس کشته شدن قاسم سلیمانی، تحت تعقیب قرار داده‌ا‌ند.

banner

آمریکا یک ایرانی و یک فلسطینی را به اتهام دست داشتن در حمله سایبری به شماری از وب سایت‌های آمریکایی پس کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، تحت تعقیب قرار داده‌ا‌ند.

به گزارش «ان بی سی نیوز» براساس اسنادی که دادگاه فدرال ایالت ماساچوست روز سه شنبه منتشر کرد، بهزاد محمدزاده، ۱۹ ساله شهروند ایران و مروان ابوسرور، ۲۵ ساله شهروند فلسطین به توطئه برای تخریب عمدی کامپیوترهای حفاظت شده٬ متهم شده‌اند.

طبق این گزارش، حکم بازداشت این دو متهم که در خارج از آمریکا زندگی می‌کنند صادر شده است.

آمریکا دو هکر ایرانی و فلسطینی را تحت پیگرد قرار داد

در دادخواست منتشر شده آمده است، بهزاد محمدزاده زمان کوتاهی پس از تایید کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا، در حدود ۵۱ وب سایت در آمریکا را هک کرده و تصاویری از قاسم سلیمانی به همراه شعارهایی مانند «مرگ بر آمریکا» و دیگر مطالب را روی آنها منتشر کرده است.

مروان ابوسرور در هک بعضي از این وب سایت‌ها به بهزاد محمدزاده کمک کرده است.

آسوشیتدپرس هم می‌گوید، مقامات دادستانی اظهار داشتند ، بهزاد محمدزاده علنی مدعی شده است که از سال ۲۰۱۸ تاکنون در بیش از یک هزار ۱۰۰ وب سایت در سراسر جهان پیام‌هایی در حمایت از ایران و هکرها قرار داده است.

«ان بی سی نیوز» تاكيد كرد كه در این دادخواست این دو نفر به همکاری با حکومت ایران متهم نشده‌اند.

جان سی دمرس، دستیار دادستان کل برای امنیت ملی نیز در بیانیه‌ای اظهار داشته است، اقدامات خلاف و غیرقانونی این دو نفر در حمایت از یک حکومت یاغی و بی‌ثبات کننده باعث شده که آنها تحت تعقیب قرار بگیرند و از دست عدالت فراری باشند.

دونالد ترامپ،نيز دوشنبه به این گزارش پولیتیکو واکنش نشان داد و به ایران هشدار دادکه هر اقدامی علیه منافع ایالات متحده را با واکنشی «هزار برابر شدیدتر» پاسخ خواهد داد.

پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، و ابو مهدی مهندس، فرمانده گروه کتائب حزب الله در حمله پهپادهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سپاه پاسداران حملات موشکی به پایگاههای عراقی میزبان آمریکایی انجام داد.

برچسبهای مقاله:
· · ·
مقوله های مقالات:
بین الملل
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner