fbpx
banner
سپتامبر 15, 2020
71 Views
دیدگاه‌ها برای ترامپ: هر حمله ایران، پاسخی هزار برابر دریافت خواهد کرد بسته هستند
0 0

ترامپ: هر حمله ایران، پاسخی هزار برابر دریافت خواهد کرد

Written by

ترامپ،«هر حمله ایران علیه آمریکا، به هر شکلی که باشد، با حمله‌ای هزار برابر بزرگتر به ایران پاسخ داده خواهد شد.» ………

banner

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به گزارش‌هایی مبنی بر برنامه‌ریزی جمهوری اسلامی برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی، اظهار داشت : «هر حمله ایران علیه آمریکا، به هر شکلی که باشد، با حمله‌ای هزار برابر بزرگتر به ایران پاسخ داده خواهد شد.»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، دوشنبه در صفحه توییتر خود در این باره نوشت: «بر اساس گزارش رسانه‌ها، ایران ممکن است برای یک ترور یا حمله دیگر علیه آمریکا برای انتقام کشتن رهبر تروریست‌ها [قاسم] سلیمانی برنامه ریزی کند.»

ترامپ: هر حمله ایران، پاسخی هزار برابر دریافت خواهد کرد

نشریه آمریکایی پولیتیکو روز دوشنبه نوشت مقامات دولت آمریکا به استناد گزارش‌های اطلاعاتی اظهار داشتند که جمهوری اسلامی ایران درحال توطئه برای کشتن لانا مارکس، سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی است.

به نوشته نشریه پولیتیکو این اقدام به عنوان انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی طراحی شده و آن‌گونه که یک مقام آمریکایی به پولیتیکو گفته است سفارت جمهوری اسلامی در پرتوریا نیز در این توطئه نقش دارد.

سازمان امنیت داخلی آفریقای جنوبی هم به این گزارش واکنش نشان داده و سخنگوی این سازمان، ماوا اسکات، گفته است که «در حال تعامل با تمامی شرکای مربوطه، در داخل و خارج از کشور، هستیم تا نسبت به امنیت سفیر ایالات متحده اطمینان حاصل شود.»

او اضافه كرده است که ماهیت این اتهام و تهدید مرتبط به آن به گونه‌ای است که سازمان امنیت داخلی آفریقای جنوبی نمی‌تواند فعلاً جزئیات بیشتری در مورد آن ارائه بدهد.

اتهام‌زنی و دروغ‌پردازی ضد ایرانی

، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، گزارش پولیتیکو را رد کرده و آن را «اتهام‌زنی و دروغ‌پردازی ضد ایرانی» دانسته است.

او با این حال گفته است که جمهوری اسلامی کشته شدن قاسم سلیمانی را «نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند» و پیگیری حقوقی بین‌المللی این قضیه را «در تمامی سطوح ادامه خواهد داد.»

پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، و ابو مهدی مهندس، فرمانده گروه کتائب حزب الله در حمله پهپادهای آمریکایی، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی اظهار داشت «انتقام سختی» در انتظار کسانی است که دست به این کار زده‌اند.

علی خامنه‌ای روز سه‌شنبه ۳۱ تیر در دیدار با مصطفی الکاظمی، گفت جمهوری اسلامی «هرگز این موضوع را فراموش نخواهد کرد و قطعاً ضربه متقابل را به آمریکایی‌ها خواهد زد».

در سوي ديگر دولت آمریکا قبلاً نیز هشدار داده است که هر اقدام تلافی‌جویانه ایران واکنش بسیار شدید نظامی این کشور را به دنبال خواهد داشت.

برچسبهای مقاله:
·
مقوله های مقالات:
سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner