fbpx
banner
ژوئن 30, 2020
85 Views
دیدگاه‌ها برای ایران: ما یک بیمار تختخواب مجزا برای یک بیمار كرونا در داخل بیمارستان نداریم بسته هستند
0 0

ایران: ما یک بیمار تختخواب مجزا برای یک بیمار كرونا در داخل بیمارستان نداریم

Written by
banner

حریرچی ، معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در ایران ، از افزایش تعداد بیماران کرونا و مرگ و میر در تهران و برخی استانها هشدار داد و گفت:

کادر پزشکی به دلیل کرونا وقت لازم برای درمان بیماران در بیمارستان ندارند تا بتواند بیماران جدید را دریافت کند.

در مصاحبه تلویزیونی ، امروز سه شنبه 30 ژوئن ، حریرچی با اشاره به آمار کشته شدگان اخیر قربانیان کرونا که 162 نفر بود ، اظهار داشت:

“فرض کنید ما این تعداد را با تعداد روزهای سال ضرب کنیم ، چند نفر کشته خواهند شد؟ اگر تعداد قربانیان 100 نفر در روز باشد. در سال حدود 36000 کشته وجود خواهد داشت. “

او برگزاری عید فطر و جشن در استان‌هایی از جمله خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی،‌ بوشهر،‌ کردستان و کرمانشاه که پیک شیوع در آن‌ها مشاهده می‌شود را دلیل افزایش فوتی‌ها دانست.

در حال آماده‌سازی 40 تخت برای بیماران کرونایی هستیم - ایسنا

این مقام مسئول در وزارت بهداشت با اشاره به افزایش تعداد افرادی که در بیمارستان ها در تهران و برخی استان ها می خوابند ، اظهار داشت: “این نشانه خطر بزرگی است … اکنون ما وقت نداریم بیمارانی را که در بیمارستان ها هستند برای معالجه سایر بیماران درمان کنیم.”

حریریجی همچنین با اشاره به “ضرورت” ادامه سیاست بازگشایی مغازه ها و فعالیت های اقتصادی ، اظهار داشت: “ما مجبور هستیم این سیاست را ادامه دهیم.

“حریرچی ضمن اینکه به «اجتناب‌ناپذیر» بودن بازگشت برخی محدودیت‌های مربوط به کرونا اشاره کرد، گفت: «مجبوریم بازگشایی‌ها را ادامه دهیم.»

در شهر مشهد ، یک مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی گفت: این شهر از موقعیت “قرمز” عبور کرده و به وضعیت “هشدار شدید” رسیده است.

در گلستان و تهران معاونان روسای دانشگاه های علوم پزشکی ابراز نگرانی خود در مورد کمبود تخت های تعیین شده برای بیماران کرونا در بیمارستان ها اعلام کردند.

از طرف خود سیما سادات لری سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه گفت که 8 استان در وضعیت “قرمز” و 3 در یک “قرار دارند.

هشدار “بیش از ۱۵ هزار کادر درمان با علائم کرونا در بیمارستان‌های دولتی حریریجی در جنبه دیگری از اظهارات خود نسبت به افزایش عفونت HIV در بین کارکنان پزشکی بیمارستانهای عمومی هشدار داد و خاطرنشان کرد:

تاکنون 15084 نفر از پرسنل پزشکی فقط در بیمارستانهای عمومی از علائم تاج دیدن کرده اند و از روز دوشنبه 9986 تست مثبت انجام شده است.

از طرف دیگر با افزایش تعداد بیماران مبتلا به شرایط بحرانی در بیمارستان ها به حدود 3050 مورد و فرسودگی کادر پزشکی ، ترس از کمبود تختخواب ، نیروی انسانی و امکانات در بخش های مراقبت های ویژه افزایش یافته است.

برچسبهای مقاله:
· ·
مقوله های مقالات:
اجتماع
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner