fbpx
banner
ژوئن 20, 2020
144 Views
دیدگاه‌ها برای درخواست يمن از ايران ، حمایت از شبه نظامیان حوثی ها را متوقف کند بسته هستند
0 0

درخواست يمن از ايران ، حمایت از شبه نظامیان حوثی ها را متوقف کند

Written by

یمن بار دیگر از ایران خواست تا از پشتیبانی از شبه نظامیان حوثی با اسلحه و تهدید کشورهای همسایه خودداری کند ، این امر به بی ثبات کردن امنیت و ثبات یمن و منطقه کمک خواهد کرد.

banner

یمن بار دیگر از ایران خواست تا از پشتیبانی از شبه نظامیان حوثی ها با اسلحه و تهدید کشورهای همسایه خودداری کند ، این امر به بی ثبات کردن امنیت و ثبات یمن و منطقه کمک خواهد کرد.

خبرگزاری یمن ديروز جمعه اظهار داشت که این اتفاق در جریان مشارکت یمن در جلسات هیئت رئیسه آژانس بین المللی انرژی اتمی در جلسه مجازی (ژوئن 2020) در پایتخت اتریش وین ، با هیاتی به سرپرستی سفیر یمن در اتریش و نماینده دائم آژانس ، هیثم شوج الدین است.

نماینده یمنی ، رئیس گروه عربی در این دوره ، اظهارات گروه عرب را در مورد موارد مهم از جمله تقویت فعالیت های آژانس در زمینه همکاری های فنی ، و نقش آژانس با توجه به شیوع ویروس کرونا  ، ظهور کرد

و بیانیه ای را از طرف گروه عربی در مورد مسائل مربوط به قابلیت های هسته ای اسرائیل تحویل داد ، و همایش ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای و سایر سلاح های کشتار جمعی در خاورمیانه.

درخواست يمن از ايران ، حمایت از شبه نظامی حوثی ها را متوقف کند
درخواست يمن از ايران ، حمایت از شبه نظامی حوثی ها را متوقف کند

وی با اشاره به آنچه در گزارش مدیرکل آژانس در رابطه با ادامه نقض ایران در مورد برنامه جامع اقدام مشترک و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل برای سال 2015 بیان شده است.

و از ایران خواست که این مراحل پله برقی را کاهش داده و تنش را کاهش داده و با تمام درخواست های آژانس همکاری کامل کند.

وی ابراز نگرانی عمیق از عدم پاسخگویی ایران به درخواست های آژانس بین المللی انرژی اتمی ، امتناع از مشاركت در بحث های اساسی با آژانس انرژی هسته ای و عدم دسترسی آن به دو سایت به منظور نمونه برداری از محیط زیست.

برای اطمینان از عدم وجود مواد هسته ای و فعالیت های اعلام نشده در این سایت ها.

وی ضمن تمجید از پیش نویس قطعنامه ارائه شده توسط انگلیس ، آلمان و فرانسه ، که ایران را ملزم به درخواست های آژانس بدون تأخیر بیشتر می داند و اجازه می دهد که به بررسی این دو سایت برای بازرسی بپردازد.

برچسبهای مقاله:
· ·
مقوله های مقالات:
بین الملل · سیاست
همه اخبار فوری اینجا است :
اکنون مشترک شوید
banner